Bilişim Dünyası 29 ARALIK 2015 / 11:17

İnşaat maketleri 3D yazıcıyla 10 saatte basılacak

Kullanımı hızla yaygınlaşan 3D yazıcılar parça üretiminde devrim yapmaya devam ediyor. Kullanıldığı alanlarda üretim maliyetlerini yarı yarıya düşüren 3D yazıcılar, yakın dönemde hayatın her alanında kullanılmaya başlanacak. Yerli 3D yazıcıyı muadillerinden çok daha uygun fiyatlarla üreten ve satan EMESYS firmasının Genel Müdür Hakan Ertan; ABD, Çin, Avustralya gibi ülkelerden sonra Türkiye'nin de yakın zaman içerisinde inşaat sektöründe 3D yazıcılarla fark yaratacağını kaydetti. Yurtdışında 3D yazıcı ile bina yapıldığını hatırlatan Ertan, “Türkiye henüz bu aşamada değil. Ama gelecekte inşaat maketlerini yapma hızında inşaatları da yapacağız” beklentisini dile getirdi. Ertan, şöyle devam etti:
"Türkiye, 3D yazıcı teknolojisine henüz birkaç yıldır aşina. Dolayısıyla şu an 3D yazıcılarla binalar yapılması biraz uzak ihtimal. Ancak en azından bu teknolojiyi kullanarak inşaat maketlerinin yapım aşamalarındaki süre kısaltılabilir ve çok daha nitelikli işler ortaya konabilir." 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN