Bilişim Dünyası 24 ŞUBAT 2014 / 08:15

İnsan aslında enerjidir

Fütüristler Derneği, Microsoft ev sahipliğinde bir araya geldi.

Fütüristler Derneği tarafından düzenlenen 10. Futurist Shuffle 13 Şubat’ta Microsoft ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Doruktan Türker’in moderatörlüğünde “İnsan Aslında Enerjidir” başlığı çerçevesinde düzenlenen etkinlik; Microsoft Türkiye’den Selçuk Uzun, Gökyüzüne Bakan Türk Genci Koray Kentli, Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, Fütüristler Derneği Adana Başkanı Dr. Akın Kaya ve Solitem Kurucusu Dr. Ahmet Lokurlu ve genç fütüristlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Fütüristler Derneği Başkanı Murat Şahin, tüm ekolojik sistem ve düzende önemli bir parça olan insanın kendi yapısını tanıması gerektiğini ve yarattığı yeniliklerle geleceğe yön vermesi gerektiğini ifade etti. Herkesi 1 Mart Gelecek Gününe davet etti.

Tutkuyla yaşayın, mutlu kalın
Kendi teleskobunu icat eden Koray Kentli sunumunda hayallerinin peşinden gitmesi bir başarı hikayesine dönüşen Kentli, “Hayallerimize ve hedeflerimize ulaşabilmek için yapacaklarımızı ertelemezsek, başarıya ve yükselme şansına ulaşırız” dedi.
Kariyer.Net Genel Müdürü Yusuf Azoz, fiziksel enerjinin önemli olduğunu anlattı. “Sağlıklı beslenme ve spor kültürünü özümsemek gerek. İç ve dış performansı etkileyen dengeli beslenme ve fiziksel zindelik çok önemli olduğunu söyledi. Genç Fütüristler için “Şans Faktörü” kitabını öneren Azoz, insan kaynaklarında “tesadüflere bağlı fırsat yaratma”nın değerinin anlaşıldığını, ilişkilerimiz adına da girişimci davranmak gerektiğini söyledi.

Fütüristler Derneği Adana Başkanı Dr. Akın Kaya, Adana Fütüristler Derneği’nin açılış sürecinde karşılaştıkları zorlukları anlatarak, Fütüristler olarak sorumluluklarının arttığını söyledi. Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi Selçuk Uzun en yeni teknolojik ürünlerini ve yaptıkları çalışmaları aktardı.

Futurist Shuffle 10‘un son konuşmacısı çevre dostu enerji tedarik sistemleri üreten Solitem’in kurucusu Dr. Ahmet Lokurlu, dünyanın tüm kaynaklarının enerjiden oluştuğunu söyleyerek, Türkiye’nin enerji karnesini değerlendirdi. Ülkemizin enerji kaynaklarını verimli kullanmadığını ve halen rüzgar panelleri, güneş panellerini tercih etmek yerine HES ile vakit kaybettiğimizi ifade etti. Lokurlu, Aachen’da kurucusu olduğu Solitem ile yaptıkları projelerden bahsederek Türkiye’nin ilk güneş parkını tanıttı.

Genç fütüristlere dünyamızın doğal hazinelerinden birinin de insan olduğunu anlatan Dr. Ahmet Lokurlu, geleceği şekillendirirken kendi enerjimizi iyi yönde kullandığımız takdirde doğanın da bizim için yarattığı enerji ve kaynaklara da sahip çıkabileceğimizi söyledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics