Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2014 / 11:42

İnsanlar şirketlerden daha uzun yaşıyor

IBM Türk Ankara Bölge Müdürü Onur Buçukoğlu 2014’te, beklenen insan yaşamı süresinin 67 yıl, şirketlerin yaşam süresinin ise 15 yıl olduğuna dikkat çekti. 1955’ten bu yana Fortune 500 listesinde kalmayı başaran sayılı şirketlerden biri olan IBM’in sırrını ise “konfor alanının dışına çıkmak, her durumda inovasyona yatırım yapmak ve kendi dönüşümünü sürdürülebilir kılmak” olarak açıkladı.

Ankara’da konuşan IBM Türk Ankara Bölge Müdürü Onur Buçukoğlu bilişim teknolojilerinin, yöneticilerin cesur inovasyon adımlarını gerçekleştirmesine, yeni pazarlara ulaşmasına ve karlılığı artırmasına yardımcı olduğunun altını çizdi. Buçukoğlu, IBM'in dünya ve Türkiye'deki çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi.

Bilişim teknolojilerinin yöneticilerin inovasyonları hayata geçirmelerine, yeni pazarlara erişmelerine ve kârlılıklarını artırmalarına yardımcı olduğunu kaydeden Buçukoğlu, büyük veri ve analitik, bulut, sosyal iş, mobil ve güvenlik gibi yükselen trendlerin şirketlerin başarı sırrının önemli bileşenleri olduğunu ekledi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN