Bilişim Dünyası 27 NİSAN 2015 / 10:38

Intel 5. nesil Core işlemcileri tanıttı

İş tanımları, ofisler ve çalışan profili her geçen gün değişiyor ve dönüşüyor. Değişen iş dünyasına çözüm olarak geliştirilen 5. Nesil Intel Core işlemciler, gerçekleştirilen etkinlik ile tanıtıldı.

5. Nesil Intel Core işlemciler mobil yaşamda yeni ufuklar açmak için yüzde 50 daha hafif ve ince yapıda tasarlandılar. Intel, tasarımda küçülen boyutlara karşın artan performans oranı ile günümüzün iş hayatındaki efektif çalışma ve verimlilik kavramlarını yansıtıyor. 5. Nesil Intel Core işlemcilerin üretkenlik ve performansı tüm ofisi kuşatıyor. 2,5 kat daha fazla pil ömrüne ve hıza sahip işlemciler çalışanların hayatlarını kolaylaştıracak, tüm süreçleri hızlandırarak verimliliği üst seviyeye çıkaracak.

Teknolojik dönüşüm ile zamandan bağımsız bir çalışma yaşamı ortaya çıkıyor

Etkinlikte konuşan Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, teknoloji ile hayatımızın nasıl değiştiğini anlatırken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eskiden masalara bağımlı yaşardık. Bu oyunu, hatırlarsanız Centrino’yu çıkararak yıllar önce değiştirdik. Masa üstünden mobil özgürlüğe geçtik. Bugün 5. Nesil Intel Core işlemcilerle yeni bir milattayız. Dünya çok farklı. Nesnelerin interneti günümüzün kaçınılmaz bir gerçeği. Her şey, herkes bağlı. Araçlar, evdeki cihazlar, insanlar ve bu sayı hızla artıyor. Yeni dünyanın yaşam tarzı, iş ve özel yaşamı artık birbirinin ayrılmaz parçası haline getirdi. İnsanlar kişisel teknolojik deneyimlerini çalışma ortamlarında da görmek istiyor. Ancak güvenlik, şirketler için öncelikli kaygıları arasında bulunuyor. 5. Nesil Intel Core işlemcilerimizle bu kaygılara çözüm bulduk. Intel vPro Teknolojisi sayesinde güvenlikten ödün vermiyoruz. Kabloları yok ediyoruz. Daha ince, daha hafif cihazları müjdeliyoruz. Pil ömrü ve performansı iki katına çıkararak verimlilikte yeni bir dönem başlatıyoruz. 2’si 1 Arada cihazlar başta olmak üzere artık 5. Nesil Intel Core işlemciler sayesinde hem laptop hem de tablet olarak kullanılabilen farklı tasarımlarda cihazlar hayatımıza giriyor. Bu devrim niteliğindeki yeniliğin lideri Intel olarak, yeni bir dünyanın kapılarını aralıyoruz” dedi.

İş iklimimiz yeni nesil için çekici mi?

İş dünyasını mobil özgürlük ve güvenlikle buluşturan 5. Nesil Intel® Core™ işlemcilerin tanıtımının yapıldığı etkinlikte bir konuşma yapan yaşam koçu Evrim Kuran, 2025 yılına gelindiğinde gelişmiş ve gelişmekte olan ekonomilerde toplam çalışan nüfusun yüzde 65’ten fazlasını 1980-99 arası doğanları kapsayan "Y Kuşağı"nın oluşturacağını belirtti. Y Kuşağı, şüphesiz, yeni nesil işyerinin barometresi görevini görüyor. Y Kuşağı ve Yeni İş Yaşamı başlıklı konuşmasında Evrim Kuran sözlerini şöyle sürdürdü: “Nüfusunun yüzde 35’i Y Kuşağı olan barındıran bir ülkenin iş dünyası şu soruların yanıtlarını arayacak: İş iklimimiz yeni nesil için çekici mi? Fiziksel koşullarımızı en son ne zaman düzenledik? Bu düzenlemeleri yaparken iç müşterilerimiz hangi kuşaktandı? Peki ya 2000 sonrası doğan çocuklara, Z Kuşağı'na, hazır mıyız?”

 
ETİKETLER : 1019

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics