Bilişim Dünyası 22 EKİM 2013 / 13:26

Intel'den kritik atama

Ayşegül İldeniz, Intel’in Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcısı görevine getirildi.Intel,  yeni nesil ve giyilebilir teknolojiler vizyonuna liderlik etmesi ve gelecek teknolojilerinin geliştirilmesi ve yönetilmesinden sorumlu olması için Ayşegül İldeniz' i Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Ayşegül İldeniz kimdir? 

Ayşegül İldeniz Intel’e 1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldı. 2001-2004 yılları arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten İldeniz, 2004 yılından bu yana Intel’in aralarında Türkiye, Mısır, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın da bulunduğu, 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı ve Intel’in EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi) Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. OECD’de Teknoloji Komitesi Başkan Yardımcılığı ve TÜSİAD’da Teknoloji ve İnovasyon Grubu Başkanlığı görevlerini de yürüten İldeniz aynı zamanda, Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu’nda ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Danışma Kurulu’nda yer alıyor.

Intel’in Kadın ve Bilişim Platformu’nun kurucusu olan İldeniz, 2010 yılında “Eisenhower fellow”; Dünya Gazetesi tarafından 2004 yılında Yılın Bilişim Kadını ve 2006 yılında Yılın Kadın Yöneticisi seçildi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ayşegül İldeniz’in San Francisco State Üniversitesi’nden Dijital İletişim konusunda master derecesi bulunuyor.

 
ETİKETLER : Intel

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics