Bilişim Dünyası 20 HAZİRAN 2010 / 18:00

Intercomp’ta güvenlik için yeni adımlar

Güvenlik alanında WatchGuard ile işbirliği yapan Intercomp bayi ağını da genişletmeye hazırlanıyor.

Onbeş yıldır sistem kurma, mevcut sistemleri geliştirme, kablolama, donanım, çevre ürünleri, bilgi güvenliği, teknik servis ve bakım konusunda faaliyet gösteren Intercomp Bilgisayar, sistem bütünleştirici kimliğinin yanı sıra yeni adımı ile güvenlik alanında da uçtan uca çözüm sunan ayrı bir yapı kurmaya hazırlanıyor. Microsoft, IBM, Lenovo’nun çözüm ortaklarından olan şirket, ABD’li güvenlik şirketi WatchGuard ile imzaladığı anlaşma ile Türkiye’deki tek dağıtıcı olarak bu alanda bayi kanalını da genişletmeyi planlıyor. Şirketlerde gerek internet kullanımı gerekse ağ yapıları sebebiyle güvenlik ihtiyacının gün geçtikçe arttığını belirten Intercomp Genel Müdürü Tolga Turan, Intercomp olarak sistem bütünleştirici kimliklerinin yanı sıra şirket olarak güvenlik konusunda uçtan uca hizmet sunacak bir yapı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Dünyada ilk Birleşik Tehdit Yönetim Cihazını üretmesiyle bilinen WatchGuard’ın Türkiye’de Intercomp ile yapılanmaya başladığını belirten Turan, “WatchGuard, 1996 yılında kurulmuş bir şirket ve son kullanıcı tarafında da en çok güvenilen ve kanal dostu seçilmiş bir marka. Bir yılı aşkın süredir dağıtıcı olarak faaliyet gösteriyoruz. 26 bayimiz var ve bu bayi ağını da genişletmeyi planlıyoruz” diye konuştu.
Geçen yıl, Intercomp olarak yüzde 11’lik büyüme kaydettiklerini ve bu yıl büyüme hedeflerinin de yüzde 20-30 arası olduğunu belirten Turan, özellikle WatchGuard güvenlik çözümleri tarafında geçen yıl bir yılda gerçekleştirdikleri cironun yüzde 50’sini ilk çeyrekte elde ettiklerini de vurguladı.
1,5 senede 50 bayiye çıkmayı hedefliyorlar
WatchGuard’ın Türkiye’deki tek dağıtıcısı olarak bayi kanalını genişletme hedefiyle uzun süreli ve karşılıklı kazan-kazan formülüne dayalı bir kanal yapısı oluşturmayı planladıklarına dikkat
çeken Turan, ‘Expert, Professional ve Associate Partner’ olarak kategorilendirilmiş iş ortakları arayışında olduklarını da belirtti. Bu şekilde oluşturacakları iş ortakları sayısını 1,5 yıl içinde 50’ye çıkarmayı planladıklarını belirten Turan, aradıkları özelliklerle ilgili olarak ise “Biz iş ortaklarımızın bütün sertifikasyonlarını tamamlamış olmalarını istiyoruz. Ağ bilgi birikimine sahip, birleşik güvenlik ve UTM cihazlarına yatkın olmaları bizim için önemli. Tabii bayilik için WatchGuard’ın koyduğu standartlar da önemli”
diye konuştu.

Bayiler için özel eğitim günleri
Hem bayii kanalının hem de son kullanıcının bilinçlendirilmesi için özel etkinlikler düzenlediklerini belirten Turan, bayiler için düzenli eğitimler gerçekleştirdiklerini de belirtti. Her çeyrekte bayi eğitimleri düzenlediklerini belirten Turan, “Yeri geldiğinde de yirmi otuz bayinin katıldığı satış ve teknik eğitimleri içeren organizasyonlar şeklinde olabiliiyor. Her çeyrekte standart eğitimlerimiz var. İhtiyaç durumuna göre de özel etkinlikler olabiliyor” dedi. Turhan, güvenlik konusunda uçtan uca çözüm sunma inisiyatifi ile farklı markalarla da işbirliği için görüşmelerini sürdürdüklerini de dile getirdi.
ETİKETLER : Sayı:776

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics