Bilişim Dünyası 11 EYLÜL 2014 / 12:15

İnternet, yaşamın kendisi oldu

TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar, İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde (İPZ) yaptığı konuşmada, dijital kavramının yenilendiğini, dijitalin yaşamın kendisine dönüştüğünü söyledi. Konuşmasında internet üzerinden data tüketiminin hızla arttığını vurgulayan Başar, TTNET kullanıcılarının kişi başı ortalama veri kullanımının 2,5 yılda yaklaşık iki katına çıkarak, 2014 yılının ilk 8 ayında 39,5 GB’ta ulaştığını belirtti. TTNET’in Türk Telekom ile birlikte ana sponsorlarından biri olduğu İPZ, 11 Eylül Perşembe günü Swissotel The Bosphorus’da gerçekleşti. Dijital pazarlamanın nabzının tutulduğu zirvede, yerli ve yabancı onlarca konuşmacı katılımcılarla bir araya geldi.

İnternet kullanımı artıyor

Başar, bu yıl “Dijital öldü. Yaşasın Dijital.” temasıyla düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin (İPZ) açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında, teknolojilerin giyilebildiği, nesnelerin birbiriyle iletişime geçtiği yeni bir dönem yaşadığımızı vurgulayan Başar, şunları söyledi:

“Dijital, yaşamın bir yardımcısı değil, kendisi haline geldi. Türkiye’de de internet büyük bir hızla ‘yaşamın kendisine’ dönüşüyor. Türkiye’deki geniş bant abone sayısı 37 milyona ulaştı. İnternet data tüketimi hızla artıyor. TTNET kullanıcılarının 2011’de 19,6 GB olan kişi başı ortalama data kullanımı, iki buçuk yılın ardından 2014 yılının ilk 8 ayında yaklaşık iki katına çıkarak 39,5 GB’ta ulaştı.”

 

 
ETİKETLER : TTNet
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN