Bilişim Dünyası 21 AĞUSTOS 2013 / 09:42

İnternete teknik sorun darbesi

Tüm Türkiye’de yaklaşık 1 saat süren internet kesintisiyle ilgili Türk Telekom’dan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirme sisteminin bir kısmında yaşanan kesintinin sistemleri sekteye uğrattığı bilgisi verildi. Açıklamada kesintinin 6 dakika sürdüğü belirtilirken sosyal medyada kullanıcıların yaklaşık 1 saat kadar internet erişimlerinin olmadığı görüldü.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Türk Telekom’un, şebeke üzerinde ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirme sistemlerinin bir kısmında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaşanan anlık bir kesinti nedeniyle bazı sistemlerin yeniden başlatılması gerekmiştir.

İnternet erişimi ve VPN bağlantılarının etkilenmesine neden olan bu işlem sonucunda, 18:18-18:24 saatleri arasında, yaklaşık 6 dakikalık kısmi bir kesinti yaşanmıştır.

Teknik sorun, ilgili birimlerimizin hızlı müdahalesi ile en kısa zamanda çözülmüştür. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür diler, Türk Telekom altyapısının yurt çapında sorunsuz olarak hizmet vermeye devam ettiğini bilgilerinize sunarız.”

 
ETİKETLER : Türk Telekom