Bilişim Dünyası 21 AĞUSTOS 2013 / 09:42

İnternete teknik sorun darbesi

Tüm Türkiye’de yaklaşık 1 saat süren internet kesintisiyle ilgili Türk Telekom’dan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirme sisteminin bir kısmında yaşanan kesintinin sistemleri sekteye uğrattığı bilgisi verildi. Açıklamada kesintinin 6 dakika sürdüğü belirtilirken sosyal medyada kullanıcıların yaklaşık 1 saat kadar internet erişimlerinin olmadığı görüldü.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Türk Telekom’un, şebeke üzerinde ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirme sistemlerinin bir kısmında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaşanan anlık bir kesinti nedeniyle bazı sistemlerin yeniden başlatılması gerekmiştir.

İnternet erişimi ve VPN bağlantılarının etkilenmesine neden olan bu işlem sonucunda, 18:18-18:24 saatleri arasında, yaklaşık 6 dakikalık kısmi bir kesinti yaşanmıştır.

Teknik sorun, ilgili birimlerimizin hızlı müdahalesi ile en kısa zamanda çözülmüştür. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür diler, Türk Telekom altyapısının yurt çapında sorunsuz olarak hizmet vermeye devam ettiğini bilgilerinize sunarız.”

 
ETİKETLER : Türk Telekom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN