Bilişim Dünyası 22 HAZİRAN 2015 / 06:54

İnternette fiyakalı bir duruşunuz olsun

GoDaddy, yeni oluşumlardan köklü organizasyonlara kadar çok geniş yelpazede müşteri ve işletmeye ulaşıyor ve alan adı, web sitesi, barındırma, e-posta gibi birçok başlıkta hizmet veriyor.   

1-5 çalışanlı çok küçük işletmelere, işletmeleri için internette kimlik ve varlıklarını oluşturmaları için yardım sunuluyor. “Küçük Türk işletmelerinin internette görünür olmaları ve dünya çapında 7/24 işlerini sürdürmelerini kolay ve uygun maliyetli kılıyoruz” bilgisini veren GoDaddy Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi ekliyor: “Daha önemlisi, çözümlerimizin ölçeklenebilir olması işletmelerin zamanla olgunlaşırken büyümelerini sağlıyor.” Bu konsepti göstermek için şu an alan adı, e-posta ve internet sitesini kurmaya yönelik araçlarından oluşan bileşik hizmetleri yıllık satın alımlarda aylık 2,33 TL’lik maliyetlerle sunduklarını söyleyen Stefano Maruzzi, “İnternette varlık oluşturmak, bu deneyimi geliştirmek ve her gün 09.00 – 19.00 saatleri arasında teknik destek ekibimizin uzmanlığından yararlanmak için gereken yatırım bu kadar” diyor. Maruzzi detayları da paylaşıyor:

Türkiye pazarındaki faaliyetinizi hangi alanlarda ve ne tür stratejiler ile genişletmeyi düşünüyorsunuz?

GoDaddy bir süredir geniş yelpazeli hizmet ve ürünleri ile Türkiye’deki esnafları ve KOBİ’leri destekliyor. Son zamanlarda Türk teknik uzmanlardan oluşan özel bir ekip yoluyla, artan müşteri sayısını destekleyecek şekilde, yatırım seviyemizi yükselttik. Buna paralel olarak, rekabetçi fiyatlarımız, geniş yelpazeli alternatiflerimiz ve Office 365 gibi yeni çözümlerimiz sayesinde Türkçe sitemiz müşterilerin ilgisini çekiyor. Türkiye pazarına odaklı daha güçlü bir takım kuruyoruz ve halkla ilişkiler, çizgi üstü iletişim ve dijital pazarlama gibi girişimlerimizin yanı sıra önemli etkinliklere de katılarak, pazarlama konusunda daha aktif olmayı planlıyoruz.

EMEA bölgesinde Türkiye’nin yeri ve potansiyeli nedir?

Türkiye pazarındaki fırsatlar konusunda çok heyecanlıyız. Tüm ölçümler Türk nüfusunun internette iş yapma ve kişisel etkileşim konusunda teknolojiye yüksek bağlılığı ve doğal bir eğilimi olduğunu gösteriyor. KOBİ’ler, Türkiye’deki tüm şirketlerin yüzde 99’unu oluşturuyor. Ayrıca, istihdamın yüzde 75’ini ve tüm üretimin yüzde 65’ini oluşturan da yine KOBİ’ler. Türkiye’de güçlü bir girişimcilik kültürü var ve bu, internet sitelerinin ve dijital işletmelerin gelişiminin gösteriyor, büyük potansiyel sağlıyor. Yerel KOBİ’lerin enerjisi ve kaliteli, güvenilir, dijital hizmetlere olan istekleri sayesinde, Türkiye pazarının GoDaddy için öne çıkan bir pozisyona geleceğini düşünüyoruz.

EMEA bölgesi ve Türkiye’deki kurumsal BT farkındalığını değerlendirebilir misiniz?

İlk Apple iPhone’un 8 yıldan kısa bir süre önce ortaya çıkması BT alanına bir devrim getirdi ve tüketici elektroniğini kitlelere ulaştırdı. Türkiye de bu trend için iyi bir örnek. Eskiden BT ve tüketici elektronikleri arasındaki ayrım çok keskindi. Ama artık bu ayrım bulanıklaşmış durumda ve bu sayede yeni oluşan teknolojik girişimlere fırsat tanınıyor, Türkiye dahil her şey gelişiyor. Bu inovasyon dalgası, bireyler ve KOBİ’ler için yeni sonuçlar doğuracak ve ücretsiz veya küçük aylık ödemeler ile çok büyük Ar-Ge yatırımlarına ulaşma imkanı gibi senaryolara fırsat tanıyacak. İşte GoDaddy’nin başarılı olduğu alan da tam olarak bu. KOBİ’lerin dijitalleşmesi için gelişmiş ve çok yönlü yazılım çözümleri üretiyor ve düşük fiyatlara satıyoruz. Özünde, bir internet sitesine sahip olmak ve olmamak arasındaki çizgi, GoDaddy tarafından öyle inceldi ki, artık maliyet ana konu olmaktan uzaklaştı. İnternet konusunda bilgi sahibi olmaları için müşterileri eğitmek, çözülmesi gereken ana konulardan biri ve bu, GoDaddy’nin Türkiye’de de aktif olmak istediği bir alan.

2015 için öncelikleriniz, plan ve stratejileriniz neler?

GoDaddy, her şeyden önce bir teknoloji şirketi. Ürünleri ve hizmetleri, dünyadaki tüm KOBİ’ler göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir yazılım şirketiyiz. Günümüzde çevrimiçi olmak, görünür olmakla aynı anlama geliyor. Müşteriler, bisiklet kiralamaktan tatil paketlerine, araç sigortasından egzotik bölgelerden gelen kahve çekirdeklerine kadar her şeyi, gerek bilgisayarlar, gerekse cep telefonları üzerinden internette araştırıyorlar. GoDaddy olarak biz de, küçük Türk işletmelerini, Türk ürünleri ve hizmetleri ile ilgilenen milyonlarca Türk ve yabancı müşteriye görünür kılmak üzere onları internete taşımak için buradayız.

Bunu nasıl yapacaksınız?

Müşterilerimize çevrimiçi varlıklarını oluşturmak için kusursuz bir yol sunuyoruz. Teknoloji alanında beceriye sahip olmamanın, başarılı bir işletme olmanın önünde engel olmaması gerektiğine inanıyoruz. Küçük işletmeleri internete taşımak adına GoDaddy’nin güçlü ve kullanımı kolay bir çözüm portföyü var. GoDaddy’nin asıl ürünleri, alan adları, web barındırma, e-posta pazarlama, arama motoru görünürlüğü, e-posta ve üretkenliğe yönelik araçlardan oluşuyor. Dünya genelinde yaklaşık 13 milyon müşteri, alan adlarının yönetimi konusunda GoDaddy’e güveniyor. Türk müşterilerimiz için de uygun maliyetli, geniş yelpazeli alan adları sunuyoruz. Örneğin, websitesi mimari ürünümüz, farklı işletmeler için hazırlanmış, özelleştirilebilir yüzlerce taslaktan birini seçerek, işletmelerin kolayca profesyonel bir internet sitesi oluşturmalarını sağlıyor. Kurumsal, profesyonel çevrimiçi varlıklarını hızlı, güvenli ve güvenilir barındırma hizmetlerimiz ve alan adı bazlı e-posta ürünlerimiz ile tamamlayabilirler. Hedefimiz; milyonlarca küçük Türk işletme ve WebPro ile vizyonumuzu paylaşmak ve onlara alternatifler sunarak, ülkenin ekonomik büyümesine katkı sağlamalarına yardım etmek.
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics