Bilişim Dünyası 15 NİSAN 2012 / 14:25

İnterpro ve Deutsche Messe AG ortaklığı son buldu

İnterpro ve Deutsche Messe AG’nin CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı dolayısıyla var olan ortaklıkları, iki şirket arasında varılan anlaşma sonucu tüm hisselerin Alman ortağa devri ile son buldu.
CeBIT Bilişim Eurasia, 2012 yılından itibaren tamamıyla  Deutsche Messe AG’nin bir fuarı olarak faaliyetlerini sürdürecek. 1999-2006 yıllarını kapsayan yedi yıl boyunca İnterpro ile Deutsche Messe AG’nin eşit hisse ile kurdukları HİFAŞ- Hannover Fairs İnterpro Uluslararası Fuarcılık A.Ş., dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından CeBIT’in zinciri olan CeBIT Bilişim Eurasia’yı İnterpro yönetiminde gerçekleştirmişti. 2006 yılından sonraki süreçte ise Alman ortağın talebiyle Hifaş’ın çoğunluk hisseleri Deutsche Messe AG’nin İstanbul ayağı olan Hannover Messe International Anonim Şirketi’ne devredilmiş ve yönetim de Hannover Messe International şirketine geçmişti. Tüm hisselerin devrinin gerçekleştiği 2011 yılı sonununa  kadar olan 2007- 2012 yılları arasında ise İnterpro, şirket hissedarı olarak yönetim kurulunda bir temsilci ile yer almıştı. Bu gelişmeyle birlikte, 2012 yılı itibariyle CeBIT Bilişim Eurasia tamamıyla  Deutsche Messe AG’nin bir fuarı olarak faaliyetlerini sürdürecek.
ETİKETLER : Sayı:867

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN