Bilişim Dünyası 13 ARALIK 2016 / 11:15

Intertech, teknoparktaki yerini aldı

Finans sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgi teknolojileri hizmetlerini yenilikçi bakış açısıyla sunan ve özellikle bankacılık alanında verdiği uçtan uca hizmet ile dünyada tek olan Intertech, Teknopark İstanbul’da bine yakın kadrosunun görev aldığı ve 18.385m2’lik alan üzerine kurulu yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. Finansal yazılım geliştirme alanı başta olmak üzere pek çok sektör için bilgi teknolojileri konusunda etkin ürün ve hizmetler sağlayan Intertech, geçtiğimiz yıl önemli bir yatırıma imza atarak, Türkiye’nin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul’daki yeni binasının temelini atmıştı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından yeni binanın açılışı 20 Kasım 2016 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ateş ve Genel Müdürü Ömer Uyar’ın ev sahipliğinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.
Kurum böylelikle, 10 ülkede, 40’ın üzerinde finansal kuruma müşteri yönetimi, iş süreçleri yönetimi, temel bankacılık, iş zekası ve dağıtım kanalları yönetimi alanlarında geliştirdiği ürün ve hizmetleri ODTÜ Teknokent, İzmir Bilimpark ve Viyana ofisi ile birlikte Teknopark İstanbul’da devam ettirecek.  
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Türkiye'nin en başarılı teknoloji firmalarından Intertech'in yeni binasında çok daha başarılı işler yapacağına inandığını belirtirken şöyle konuştu; "Intertech'in artık hedef büyütmesi, gözünü yükseklere dikmesi gerektiğini düşünüyorum. Intertech'in küresel bir markaya dönüşecek potansiyeli var. Türkiye olarak teknoloji kullanımında gosterdiğimiz başarıyı, teknoloji üretme, tasarlama ve geliştirmede de göstermek istiyoruz. Özel sektörün yenilikçi olmasına önem veriyor, firmalarımıza, girişimcilerimize, üniversitelere, üniversite mezunu gençlerimize yönelik çok önemli destek programları yürütüyoruz. Bu noktada teknoloji geliştirme bölgelerinin de teknoloji kapasitesini artırmak için kullandığımız en önemli araçlardan olduğunu belirtmek isterim. Biliyorsunuz 2023 yılında küresel çapta 10 marka oluşturma hedefimiz var. İşte bu markaların bu bölgelerde kurulmuş veya kurulacak firmalardan çıkacağına inanıyorum. Diğer yandan 2015 yılında Arge harcamaları bir önceki yıla göre yüzde 17'lik bir artış gösterdi. Arge harcamalarının milli gelire oranını yüzde 1,06'ya yükselttik. Bu oranı yüzde 3'e çıkarmayı hedefliyoruz. Türkiye'yi küresel bir teknoloji űssű haline getirmek üzere calismalarimiza devam edeceğiz."
Intertech Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ateş ise “Ortadoğu ve Doğu Avrupa’nın en büyük teknoloji firması olarak , kurulduğu günden bu yana bir inovasyon üssü gibi çalışarak geleceğin teknolojilerini şekillendirmeye odaklanıyoruz. Üstelik kurumumuz, yerli iş gücüyle ürettiği teknolojileri yurtdışına satmak noktasında da önemli bir fark yaratıyor. Bugün Intertech Silikon Vadisi’nde olsa belki de değeri multi milyarlar seviyesinde olurdu. Kurumumuz ülkemizde Ar-Ge faaliyetlerinin, teknolojik üretimin ve yenilikçiliğin desteklendiği çok özel bir ekosistem olan Teknopark İstanbul’da başarılı çalışmalarını artırarak sürdürecek” dedi.
 
ETİKETLER : Intertech 1100

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics