Bilişim Dünyası 02 KASIM 2015 / 09:22

Invento yeni çözümlerle büyüyor

2010 yılında faaliyetlerine bilgi güvenliği ve BT yönetimi konularında danışmanlık ve denetim hizmetleri ile penetrasyon testleriyle başlayan Invento, daha sonra portföyüne bu konularda ilgili ürünleri dahil ederek büyümeye devam ediyor. Bilgi güvenliği ve teknolojileri alanında danışmanlık, denetim ve eğitim tecrübesini güvenlik çözümleri yetkinliği ile birleştirerek uçtan uca güvenlik sağlamayı amaçlayan firma, ISO27001, COBIT, ISO22301, PCI DSS, ISO20000 ve ITIL standartlarında danışmanlık sağlıyor.
Geçtiğimiz günlerde iş ortaklarından Globalscape ile müşterilerini bir araya getiren Invento, etkinlikte dosya transfer çözümlerinden bahsetmesi için Globalscape Uluslararası Pazarlama Müdürü Chris Thacker’a söz verdi. Thacker, etkinlik sonrasında “Globalscape güvenli bilgi değişimi çözümleri sunan bir firmadır. Globalscape, kapsamlı güvenlik, otomasyon ve kontrol özelliklerine sahip ürünleriyle kuruluşların veri güvenliği, veri iletişimi ve saklanması konusunda güvenlik standartlarına ve bu konudaki mevzuata uyum sağlamalarına destek olmaktadır.  Globalscape, ortağı Invento ile birlikte Türkiye pazarına hizmet vermeye devam etmeyi hedeflemektedir.” dedi.
Etkinlik esnasında Invento Kurucu Ortağı Aslı Doğrusöz, yeni yazılımları olan Invento Pro’dan bahsetti. Yeni yazılım ile ilgili Doğrusöz “Invento, Boğaziçi Üniversitesi Teknopark’ında gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları sonucunda Invento Pro adında butik bir GRC uygulaması geliştirdi. Bu uygulama kuruluşların operasyonel risk yönetimi, uyum ve denetim yönetimi yapmalarına destek sağlayan ve detaylı raporlama özellikleri olan bir uygulamadır. Bilgi güvenliği ve BT yönetişimi kapsamında kuruluşların uyduğu standartlar ve mevzuat kapsamındaki kontrolleri, risklerle birlikte uygulama dahilinde takip edilebilmekte, sürdürülebilmekte, denetlenebilmekte ve ilgili bulgu ve aksiyonlar girilerek detaylı raporlama ve iyileştirmeler yapılabilmektedir.” dedi.
2015 yılının Invento açısından yoğun geçtiğine değinen Aslı Doğrusöz, “Bilgi güvenliğiyle ilgili ihtiyaç artmaya devam ediyor. Siber tehditler ve saldırılar arttıkça hem bilgi güvenliği süreçleri tarafında kuruluşlar yapılarını iyileştirmeye çalışıyor, hem de teknik çözümler tarafında da güçlü olmaya çalışıyor. Dolayısıyla hem ürün, hem de danışmanlık hizmetleri, teknik hizmetler tarafında yoğun bir yıl geçirdiğimizi söyleyebiliriz.” dedi
ETİKETLER : 1044

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics