Bilişim Dünyası 11 ŞUBAT 2015 / 15:24

Investcorp, Arvento’ya ortak oluyor

Araç takip sistemlerinde dünyanın en büyük 5. şirketi olan Arvento Mobile Systems ve dünyanın önde gelen yatırım şirketi Investcorp ortaklık konusunda anlaştı. T.C. Rekabet Kurumu’nun onayına müteakip Investcorp, Arvento’nun çoğunluk hisselerine sahip olacak. Arvento’nun Kurucu Ortakları Özer Hıncal ve Bora Yaşar Erkan’ın azınlık hisselerini koruyacağı yeni yapılanmada, şirketin şu anki Genel Müdürü Özer Hıncal CEO, Bora Erkan Yaşar ise CTO olarak yönetim ekibinde yer almaya devam edecekler.

Arvento kurucu ortağı Özer Hıncal konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Investcorp'un desteğini ve sektörel deneyimini arkamıza almak bizim için mükemmel bir fırsat. Bu durum bize çok daha hızlı bir şekilde büyüme ve geniş alanlara yayılma imkanı sağlayacak. Sektör her yıl yüzde 20 oranında büyüme kaydediyor. Biz inanıyoruz ki yeni ortaklarımız ile birlikte hızla büyümekte olan bu pazardan en fazla biz faydalanacağız" dedi. Arvento'nun diğer kurucu ortağı ve de teknolojiden sorumlu başkanı olan Bora Yaşar Erkan ise yeni ortaklık ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

"Takip sistemleri ve M2M diye ifade edilen makinalar arası iletişim alanına olan ilginin her geçen gün artıyor olması, pazarda büyümek için ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Arvento; Türkiye, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde lider, bölgedeki belli başlı pazarlarda ise oldukça iyi bir pozisyona sahip. Investcorp'un bu alandaki bilgi ve deneyimi, hiç kuşkusuz Arvento'nun yeni ve çok daha gelişmiş ürünlerle daha geniş pazarlarda yer almasına katkı sağlayacaktır.”

İkinci yatırımımız olacak

Investcorp Körfez Ülkelerinden Sorumlu Başkanı Mohammed Al Shroogi ise Arvento'nun, Investcorp'un kurumsal yatırımlar portföyüne çok uygun bir yatırım olduğunu belirtti. Arvento'nun, 2008 yılında bünyelerine kattıkları ve kendi yönetimlerinde hızla büyüyerek 2012 yılında New York Menkul Kıymetler Borsası'nda büyük bir başarı ile halka arz ettikleri Fleetmatics yatırımından sonra aynı sektöre yaptıkları ikinci yatırım olduğunu aktaran Al Shroogi, “Sahip olduğumuz deneyim, operasyonel bilgi birikimi ve sermaye sayesinde Arvento'ya yeni iş alanları ve yeni pazarlar açabilmek için fırsatlar yaratacağımıza inanıyorum. Arvento'nun kurucu ortakları ile birlikte şirketi kendi alanında dünyada söz sahibi bir konuma getirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Investcorp MENA Bölgesi Kurumsal Yatırımlar, Yönetici Direktörü Tristan de Boysson ise Arvento'nun üç kurucu ortağı olan Özer Hıncal, Bora Yaşar Erkan ve Ejder Varol için “Telematik ve M2M alanında Türkiye'nin lider şirketinin kurucuları olmaktan gurur duymalılar. Arvento Türkiye ve uluslararası arenada hızla gelişmekte olan telematik ve M2M pazarında büyüme için çok iyi konumlanmış bir şirket” dedi.

 
ETİKETLER : Arvento

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics