Bilişim Dünyası 04 MART 2013 / 08:13

IPT ile internet şubesi müşterisini tanıyacak

Intel ve Garanti Bankası’nın “Intel Kullanıcı Doğrulama Teknolojisi” sayesinde Garanti Bankası, İnternet Şubesi müşterilerinin kimliklerini Ultrabook’larından anında doğrulayabilecek.

Intel Türkiye ve Garanti Bankası’nın Intel Kullanıcı Doğrulama Teknolojisi’ne (IPT) dayanarak birlikte gerçekleştirdiği hizmet ile Garanti İnternet Şubesi müşterileri kimlik doğrulama işlemlerini SMS şifresi beklemeden ya da ikinci bir cihaza gerek kalmadan hızlı ve pratik biçimde yapabilecek.
Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, sayısal hayatın artık günlük hayatımızın bir parçası haline geldiğini her türlü ihtiyacımızı, bankacılık işlemlerimizi de internet aracılığıyla gerçekleştirmeye başladığımızı belirtti ve ekledi: “Mimik okuyucu, ses tanıma sistemi gibi teknolojiler üzerine çalışan, yeni cihaz ve teknolojiler üreten Intel kullanıcı deneyimini kusursuzlaştırmak için yazılım ile donanımı bütünleştiriyor. Siber suç endüstrisinin 1 trilyon dolara ulaştığı günümüzde, Intel Kullanıcı Doğrulama Teknolojisi (IPT) ile kullanıcıya güvenli internet bankacılığı deneyimi imkanı sunuyor. Dünyada ilk defa kullanılan Garanti Bankası işbirliği ve VASCO’nun desteği ile gerçekleştirilen Intel Kullanıcı Doğrulama Teknolojisi ile güvenlik düzeyi artarken, kullanıcıyı her seferinde tek kullanımlık şifre girişi yapmak zorunda bırakmadan kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor.”
Aydın’ın belirttiğine göre, şimdilik sadece Ultrabooklar’da kullanılabilen teknoloji, önümüzdeki yıllarda 4. nesil teknoloji ile birlikte çıkan bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda kullanılmaya başlayacak.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer de “Değişen ihtiyaç ve kullanım alışkanlıklarıyla birlikte sayısal kanallar artık bankacılığın tam merkezine yerleşiyor. Müşterimizi artık bağlantılı müşteri (connected customer) olarak tanımlıyoruz. 2002’de müşterilerimiz yüzde 60’ı şube, yüzde 40’ı sayısal kanallardan bize ulaşırken, 2012 yılı itibariyle bu oranlar yüzde 20 şube, yüzde 80 sayısal kanallar olarak değişti. Tüm veriler internet ve mobil bankacılığın kullanımının arttığını gösteriyor. Bütünleşik kanal stratejisiyle tüm cihazlarla müşterilerimizin bankaya erişimini sağlıyoruz. Bu bağlamda Intel ile birlikte gerçekleştirdiğimiz IPT hizmeti ile müşterilerimiz, Ultrabook’larındaki işlemcinin yongasına yerleştirilen özel uygulama sayesinde, SMS şifresine, Şifrematik ya da Cep Şifrematik’e ihtiyaç duymadan, İnternet Şubesi’ne kolayca girebilecek.”

IPT ile internet şubesine giriş
Ultrabook’larındaki işlemcinin yongasına yerleştirilen özel uygulama sayesinde, müşteriler Ultrabook’larından Garanti İnternet Şubesi’ne giriş yaparak, bir defaya mahsus olmak üzere İntel Kullanıcı Doğrulama (IPT) teknolojisine dayalı bu servise kayıt oluyor ve bu servisi kullanmak için bir şifre belirliyorlar. Bundan sonraki girişlerinde, her zamanki gibi müşteri numarası ve parolalarını girdikten sonra IPT için belirledikleri şifre ile başka bir cihaza gerek kalmadan İnternet Şubesi’ne giriş yapabiliyorlar.
ETİKETLER : Sayı:911

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics