Bilişim Dünyası 29 NİSAN 2012 / 14:10

IPv6 Konferansı serisi

Netaş, dünyanın IP adres yönetiminde lider kuruluşu BlueCat Networks ile birlikte, 25 Nisan’da Ankara - Marriot Hotel, 26 Nisan’da ise İstanbul Le Meridien Hotel’de IPv6 Konferansları düzenledi. Konferanslarla; IP adreslerinin, IPv4 protokolünden “yeni nesil internet” olarak adlandırılan IPv6’ya geçiş sürecinde, kurumlara yol gösterilmesi hedefleniyor. Konferanslarda, BT dünyasının en sıcak konularından biri olan IPv6’ya geçişi kolay, hızlı, problemsiz olarak gerçekleştirmek için Netaş’ın sunduğu çözüm ve hizmetler hakkında bilgi verildi. BT sektöründe IPv6 gurusu kabul edilen BlueCat kurucusu ve CTO’su Richard Hyatt, konferansa konuşmacı olarak katıldı.
IPv6 protokolüne geçiş ve Netaş’ın bu alanda sağlayacağı danışmanlık hizmetleriyle ilgili bilgi veren Netaş CTO’su Necmi Ön, “Günümüzde iletişimin altyapısında yer alan IP adresleri yeterli olmadığı için, ayrıca mevcut yapının fonksiyonel eksikliklerini gideren IPv6 protokolüne geçiliyor. Netaş olarak bu geçişte kurumlara yön gösterici olmak istiyoruz. IPv6’nın tam anlamıyla kullanılmaya başlanmasıyla beraber, günlük hayatımızdaki pek çok ürün de artık IP destekler hale gelecek” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:869
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN