Bilişim Dünyası 04 EKİM 2015 / 22:45

İş başvurusunda yeni kanal video

Kariyer.net, yeni ürünü SelVi ile adayların özgeçmişin haricinde kendini daha etkili ve daha kolay ifade edebileceği bir imkan sunuyor. İş arayan kullanıcılar, uygulama ile Kariyer.net mobil uygulaması içinde videolu özgeçmişlerini çekebilecek, şirketlere işi ne kadar çok istediğini ve özgeçmiş ekranı haricinde işe yönelik isteğini SelVi ile anlatacak. Uygulama içinde SelVi’deBir sonraki işverenine kendini nasıl anlatırsın?” sorusunu yanıtlayacak olan iş arayanlar, istedikleri zaman ve yerde çekim yapabilecek. Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz da,  “Daha önce videolu mülakat niteliğinde benzer çalışmalar yapılsa da, yarattığımız mobil aplikasyon ve belirlediğimiz tek tip soruyla adayların kendini istediği gibi tanıtmasını bekliyoruz” bilgisini verdi.

Kariyer.net’in mobil ürünü SelVi’yi kullanmak isteyen kullanıcılar; aday mobil menüsünde ‘selVi’ temasına geliyor. Ardından, kendisine yöneltilen soruya uygun cevabı veriyor ve video süresi 1 dakikayı geçmeyecek şekilde çekim yapıyor. Sonrasında ön izlemeye gelerek, kendisini izliyor ve kaydediyor. Bu aşamadan sonra da adayın SelVi’si mobilde yerini alıyor.

 
ETİKETLER : 1040

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN