Bilişim Dünyası 27 MART 2016 / 14:20

İş dünyasının baskı ihtiyacı yeniden tanımlandı

Özel bir 3D yazıcıyı pazara tanıtmak için geri sayımda olan HP, ‘Printing Reinvented’ (Baskı Yeniden Keşfedildi) mottosuyla 8-10 Mart tarihlerinde Lizbon’da yeniliklerini tanıttı.

‘Keep reinventing’ (Yeniden keşfetmeye devam et) felsefesini tüm ürün portföyünde hayata geçiren HP, bu kapsamda tüm ofis portföy ve çözümlerini yeniden tanımladı. Çünkü Lizbon’da düzenlenen etkinlikte söz alan HP yetkililerinin de belirttiği gibi, müşteri sadece cihaz değil, iş çözümü istiyor. İş ortakları da esnek ve talep yaratan çözüm portföyüne ulaşma çabasında. Bu beklentiler ışığında HP yetkilileri, hayatı herkes için her yerde daha verimli kılan bir yapı yaratmanın önemine işaret etti. Sunumlarda yenilikler anlatılırken, ‘Tüm tedarik malzemeleri eşit yaratılmamıştır. Bu nedenle orijinale sadık kalın’ (Not all supplies are created equal. Stay original) vurgusu da yapıldı.
 
HP yetkililerinin beklentileri, 8 Mart’ta Lizbon MEO Arena’da açılış konuşmasını yapan IDC EMEA Avrupa Görüntüleme, Baskı ve Doküman Çözümleri Başkan Yardımcısı Mick Heys’in paylaştığı ‘Evolution of Print’ araştırmasının sonuçları ile pekişti. Buna göre, müşteriler maliyeti azaltma, güvenliği artırma, iş süreçleri akışına destek, baskı hacmini yönetmek, çevrecilik ve sürdürülebilirlik istiyor. Avrupa’da KOBİ’lerin yüzde 82’si düzenli olarak baskı çözümleri kullanıyor. İşyerlerinin hangi özelliklere sahip cihazlar almak istediğine baktığımızda, yüzde 50’si cihaz yönetimi, yüzde 50’si de dijital doküman depolama ve yönetim araçları, yüzde 47’si de doküman güvenlik çözümleri istiyor. Mick Heys’in belirttiği gibi, bu ihtiyaçları karşılamak için de tek bir bağlantı noktası ile çalışmak, ürün ve çözüme tek kanaldan ulaşmak istiyorlar. Müşterilerin bu beklentisi de, kanalın yetkinliğinin pekişmesi, bu konuda ana şirketin kanalı geliştirmek için sürekli yatırımlar yapması demek. Zira, IDC araştırmasında da dikkat çekildiği gibi, kanal iş ortağı; maliyet avantajı, deneyim, güven, BT entegrasyon yetkinliğine sahip olmalı. Ama yine de bazı eksikler var ve Heys, bunları şöyle anlattı:
“İnsanlar, çözümleri donanımla birlikte almıyor. Çünkü yazılım ihtiyacı, donanımdan sonra ortaya çıkıyor, bu yazılım üreticide olmayabiliyor veya söz konusu şirketin yetkin, özel bir yazılım ihtiyacı olabiliyor. Sonuçta çözüm satma konusunda eksikler var. Bu eksiği doğru yöntemle gideren firmalar ise müşteri ve gelir tabanını büyütme, iş ortağı tabanlı ilişkilerini geliştirme imkanına kavuşur ve cihaz yenileme oranları da artar. Bu nedenle büyüme stratejisinde müşteri ihtiyaç ve beklentilerini sürekli takip ederken, çözümleri içeren bütünsel sunum yapmayı göz önüne almalılar. Bu da bünyelerinde BT uzmanlıklarını bulundurmalarını gerekli kılıyor.”
 
Cihazdan güvenliğe birçok başlıkta yenilikler

BT maliyetini yenilerken, uygun biçimde azalmasını sağlamak, verimliliği ve güvenliği artırmak, HP’nin yeni ürün ve çözüm ailesinde önceliği. Ürün ve çözümün bir bütün olarak sunulması gerektiğine vurgu yapılan etkinlikte, cihaz ile sunulan vaat kadar, tüketiciye alternatiflerin de sunulması gerektiğine vurgu yapıldı. 

Bu kapsamda Lizbon’da 15’ten fazla yeni PageWide, OfficeJetPro ve LaserJet yazıcının yanı sıra yeni Güvenli Yönetilen Baskı Hizmeti seçenekleri de kullanıcılara sunuldu. HP’nin yeni kurumsal yazıcı portföyü kapsamında profesyonel seviyede renk, sınıfının en düşük sahip olma maliyeti avantajını sunan, en yüksek baskı hızlarına ve en iyi enerji verimine sahip olmanın yanında gelişmiş güvenlik ve yönetim özelliklerini taşıyan yeni HP PageWide markalı yazıcılar var. HP, ilerleyen süreçte A3 yazıcılar ve Yönetilen Baskı Hizmetleri’nden (MPS) oluşan yeni bir portföyle fotokopi pazarına yenilikler sunarken de PageWide Technology’nin gücünden yararlanmayı planlıyor. 
 
A3 için çalışmalar sürüyor

Yeni HP PageWide kurumsal portföyü; kanal ortakları ve seçilmiş perakende noktalarında satışa sunulacak. Ayrıca yeni portföy sözleşmeli kanal ortakları ve yönetilen baskı hizmetleri anlaşmalarına uygun olarak tasarlanan ‘yönetilen cihaz’ sayısını da artıracak. Bu sözleşmeli HP PageWide yazıcılar HP kanal ortaklarının HP’nin sarf malzemeleri ile düşük kullanım maliyeti, üç yılı kapsayan yazıcı başlığı garantisi gibi destekleri sunabilmelerini sağlıyor. 

PageWide’ı ‘en iyi sahip olma maliyeti ve sahada kanıtlanmış bir teknoloji’ olarak tanımlayan HP yetkilileri sunumlarda bazı detayları da paylaştı. Buna göre, baskı cihazı içinde sadece kağıt hareket ediyor. Bu da hız, renkli ve siyah/beyaz çıktıda dakikada 75 sayfa performans, ayrıca minimum tamir ihtiyacı sunuyor. Tamir ihtiyacı az, çünkü HP yetkililerinin de belirttiği gibi, cihaz içinde hareket eden parça yok. Bu yönüyle çevreci özellikleri de var. Karbon ayak izi düşerken, baskı kalitesi de iyi. Hız, kalite ve sahip olma maliyeti PageWide portföyü ile sunulurken, A3 için de HP mühendislerinin çalışmalarının devam ettiği vurgulandı. 
 
Mobil uyumluluk da var

Yeni OfficeJet Pro yazıcılar ise uygun maliyet, renk kalitesi ve yüksek performansı KOBİ’ler için tek pakette sunuyor. Enerji tasarrufu da ön planda olan cihazlar, KOBİ’lerin dar ofis ortamlarına uygun. Cihazla hızlı ve iki taraflı baskı kadar, yine hızlı ve iki taraflı kopyalama ve tarama imkanı da var ve bütünsel bir paketle KOBİ’lere sayfa başına lazere kıyasla yüzde 50 tasarruf sunuluyor. Cihazın mobil uyumluluğu da var.

Yeni LaserJet yazıcılarla genişleyen ürün ailesinin yanında, kapsamlı bütünleşik koruma ile baskı ortamlarını güvence altına alma imkânı sunan HP Güvenli Yönetilen Baskı Hizmetleri (MPS) de pazarda yerini aldı. HP Güvenli Yönetilen Baskı hizmetleri güvenlik uzmanlarına, müşterilerinin baskı ortamlarını uçtan uça kapsamlı güvenlik katmanlarıyla güvence altına alma imkânını sunuyor, gelişen tehditlere ve uyumluluk gereksinimlerine karşı güncellik de sağlıyor. 
HP politika tabanlı yazıcı güvenliği uyum çözümü HP JetAdvantage Güvenlik Yönetim yazılımını da güncelledi. Kullanıcıların HP’nin yazılım güvenliği portföyü tarafından korunan yazıcılarını görmelerini sağlarken, portföyde HP Sure Start BIOS koruması, beyaz liste uygulaması ve çalışma zamanına müdahale algılama gibi özellikler de var. 
ETİKETLER : reinvented hp 1065

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics