Bilişim Dünyası 04 AĞUSTOS 2016 / 09:43

İş ortaklarının satış potansiyeli daha da artacak

Penta Teknoloji, iş ortaklarının iş yapış süreçlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Penta Abonelik Yönetimi’ni duyurdu. Penta’nın B2B e-ticaret sitesi Bayinet’in hizmetlerinden biri olarak konumlanan Penta Abonelik Yönetimi (PAY), iş ortaklarına müşteri ilişkilerini geliştirmeye ve yeni satış potansiyelleri yaratmaya yönelik avantajları sunuyor. Yeni sistem ile Penta iş ortakları, müşterilerine ait yazılım aboneliklerini, hizmet/servis kontratlarını veya bulut ürünü satışlarını yönetebilecek.  Penta Teknoloji Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Yasemin Budak, bu yapı ile ilgili şu bilgileri  verdi:
“PAY platformu, dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlar ve iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştırma stratejilerimiz ile şekillendi. Bayi, dağıtıcı ve tedarikçi zincirini kusursuz biçimde otomatikleştirebiliyoruz. Her gün yeni bir tedarikçimizin sistem entegrasyonunu gerçekleştirerek, platformun yönetim arayüz kapasitesini genişletiyoruz.”
 
Taraflar için kolaylık
PAY tüm aşamalarda Bayinet, ERP ve anlaşmalı tedarikçi sistemleri ile iletişim halinde olarak çalışıyor. Böylece abonelik siparişi dakikalar içerisinde işlenebiliyor, abonelik sözleşmeleri zamanı geldiğinde otomatik olarak yenilenebiliyor. Yeni ürün eklenmesi ve çıkarılması, yeni kullanıcı tanımlanması, kullanıcı sayısının değiştirilmesi gibi işlemler de kolayca gerçekleşebiliyor.
Sistemin sağladığı abonelik raporları doğrultusunda, ortaya çıkan satış fırsatları da kolayca izlenerek, daha gerçekçi ciro hedefleri belirlenebiliyor. ‘’Fırsat Takip Raporu’’ üzerinden abonelik bitiş tarihi yaklaşan müşterilerin bilgilerini görüntüleyebilen satış temsilcileri, böylece fırsatları satışa çevirebiliyor. Müşteri ile sürekli iletişimde kalan satış temsilcilerinin müşterileri ile ilişkisi güçleniyor. ‘’Otomatik Yenileme’’ özelliği ile yazılım abonelikleri kendiliğinden yenilenip, faturalanabiliyor. Böylece operasyonel verimlilik artıyor ve iş geliştirmeye daha çok zaman kalıyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics