Bilişim Dünyası 03 HAZİRAN 2012 / 14:52

İş süreç yönetimi rekabetçi ortamlarda imdada yetişiyor

İş süreç yönetimi, özellikle rekabetin arttığı alanlarda -liberal ekonomik düzen göz önüne alındığında belki de her alanda- büyük önem taşıyor. İş sürecinin optimize edilmesiyle şirketler ölçeklerine göre önemli mali tasarruflar elde edebilirken, zamandan ve işgücünden de kazanıyor.
Progress Software Türkiye Teknik Koordinatörü Kaan Verdioğlu da iş sürecinde anlık takip, müdahale ve iyileştirmenin ancak bir iş süreci yönetimiyle (BPM) mümkün olabileceğinin altını çizdi. Verdioğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Bilindiği üzere BT ile yönetim arasındaki işbirlikçi yaklaşım ancak bir BPM uygulaması ile sağlanabilmektedir. BPM ise sadece duyarlı iş uygulamalarının ilk adımıdır. Rekabetin tavan yaptığı pazarlarda rakiplere karşı anlık stratejik cevap verebilme kabiliyeti, değişen kanunlara uygulamaların hızlı uyumu, işleyişin kurallara uygunluğu, yapılan işin etkinliğinin kolaylıkla sağlanabilmesi, zengin denetleme seçenekleri ve sürekli olarak uygulamaların kendilerini yenilemeleri kabiliyeti gibi birçok getirisi ve çok daha fazlası söz konusu olmaktadır.”
Sağlanan bu faydaların da BT ile yönetimin ister istemez bir işbirliği içerisinde çalışarak, yapılan işin maksimum etkinlikte yapılmasını tetiklediğini dile getiren Verdioğlu, “Bu da öncelikle operasyonel etkinliği, karlılığı, rekabeti, uygulamaların sürekli olarak karşılaşılan şartlara uygun şekilde kendisini yenilemesini sağlamaktadır” dedi.
Verdioğlu, ayrıca yeni çözümle taşınabilir cihazların yeniden kod yazılmadan desteklendiğini ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:874
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN