Bilişim Dünyası 03 HAZİRAN 2012 / 14:52

İş süreç yönetimi rekabetçi ortamlarda imdada yetişiyor

İş süreç yönetimi, özellikle rekabetin arttığı alanlarda -liberal ekonomik düzen göz önüne alındığında belki de her alanda- büyük önem taşıyor. İş sürecinin optimize edilmesiyle şirketler ölçeklerine göre önemli mali tasarruflar elde edebilirken, zamandan ve işgücünden de kazanıyor.
Progress Software Türkiye Teknik Koordinatörü Kaan Verdioğlu da iş sürecinde anlık takip, müdahale ve iyileştirmenin ancak bir iş süreci yönetimiyle (BPM) mümkün olabileceğinin altını çizdi. Verdioğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Bilindiği üzere BT ile yönetim arasındaki işbirlikçi yaklaşım ancak bir BPM uygulaması ile sağlanabilmektedir. BPM ise sadece duyarlı iş uygulamalarının ilk adımıdır. Rekabetin tavan yaptığı pazarlarda rakiplere karşı anlık stratejik cevap verebilme kabiliyeti, değişen kanunlara uygulamaların hızlı uyumu, işleyişin kurallara uygunluğu, yapılan işin etkinliğinin kolaylıkla sağlanabilmesi, zengin denetleme seçenekleri ve sürekli olarak uygulamaların kendilerini yenilemeleri kabiliyeti gibi birçok getirisi ve çok daha fazlası söz konusu olmaktadır.”
Sağlanan bu faydaların da BT ile yönetimin ister istemez bir işbirliği içerisinde çalışarak, yapılan işin maksimum etkinlikte yapılmasını tetiklediğini dile getiren Verdioğlu, “Bu da öncelikle operasyonel etkinliği, karlılığı, rekabeti, uygulamaların sürekli olarak karşılaşılan şartlara uygun şekilde kendisini yenilemesini sağlamaktadır” dedi.
Verdioğlu, ayrıca yeni çözümle taşınabilir cihazların yeniden kod yazılmadan desteklendiğini ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:874

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics