Bilişim Dünyası 04 EKİM 2015 / 22:41

İş süreçlerine hak ettiği önemi verin

Bimser, ‘İş Mükemmelliği’ etkinliğini bu yıl ikinci kez, 16 Eylül'de Haliç Kongre Merkezi'nde düzenledi. Müşteri deneyimlerinin paylaşıldığı etkinlikte, birçok konuda en güncel bilgiler katılımcılarla paylaşıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını Bimser Çözüm Genel Müdürü Gökhan Ergun yaptı. Danışman olarak başladığı Bimser Çözüm’de çözüm ortakları ve müşterileriyle beraber bir Türk yazılım firmasını ileri safhalara beraber taşıyacaklarını belirten Ergun, “Sürekli devam etmek, gelişime ara vermeden ilerlemeye devam etmek tüm taraflar için fayda demek” yorumunu yaptı.

Bimser Çözüm Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Babalık’ın 35 yıllık BT sektörü tecrübesini katılımcılarla paylaştığı konuşması, bilişim sektörünün geçmişten günümüze etkilerini de içerdi. Bilişim sektöründeki geleceği görerek yazılımı merkeze aldığını belirten Babalık’ın ardından söz alan Bimser Çözüm Satış ve Pazarlama Direktörü Refik Tunçer de çözümlerinin yazılım konusunda ve uluslararası alanda etkilerini katılımcılarla paylaştı.  Bimser Çözüm Ürün ve Hizmetler Direktörü Bilal Uslu ise konuşmasında şunları söyledi:

“Uluslararası arenada bir Türk yazılım firması olmak bizim için önemli. Ön sahada yer alan ekip dışında, büyük bir Ar-Ge ekibine de sahibiz. Bu yolda, yazılım ve destek personellerinin katkıları büyük. Satış sonrası destekte başarılıyız, ihracat yapan bir firma düzeyine ulaştık ve bu çalışmaların devamı da gelecek.”

Yastık altındaki para gibi…

Paralel oturumlar öncesinde son sunumu yapan isim Google Türkiye Ülke Müdürü A. Önder Güler oldu. “Kurumsal BT’de Ufuk Turu ve Yeni Gerçekler” başlıklı sunumu ile Güler, bulut teknolojisi ve bilgi güvenliğinin sağlanması başlıklarına odaklandı. Bilişimin artık iş hayatında kaçınılmaz bir önem arz ettiğini, kurumsallaşma ve küreselleşme yolundaki firmaların mutlaka bilişimden faydalanması gerektiğini ifade eden Önder Güler’e göre, aksi halde rekabette ve uluslararası pazarda geri kalınması kaçınılmaz. “Artık ofise bağlılık sona erdi. Cep telefonlarında şirketin kullandığı programların entegre edilmesiyle cihaza bağlılık da bitti” diyen Güler, şunları söyledi:

“Şirketler bilgilerinin gizliliğine önem verdiği için kendi sunucuları dışında bilgilerinin paylaşılmasından çekiniyor. Bu yüzden bilişimden faydalanmıyor. Oysa bilgi güvenliği önemli ama şirket bilgileri, farklı lokasyonlardaki ağlarda da korunabiliyor. Kendi sunucularında bilgi tutmanın güvenirliliğine inanan firmaların durumu, yüklü miktardaki paraların banka yerine yastık altında muhafaza edilmesine benziyor.”

Yönetim süreçlerinde kalite esas olmalı

‘İş Mükemmelliği 2015’ etkinliğinin konuşmacılarından biri de KalDer Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu oldu. Alıkçıoğlu, yönetim sistemini hedef alan KalDer’in ‘Mükemmellik Kültürü’ ile ilgili bilgiler verdi. Bu yıl 25’inci yılını kutlayan KalDer’in yönetim süreçlerinde kaliteyi ve mükemmelliği hedef aldığını söyleyen Alıkçıoğlu, eğitime ve sürekli gelişime önem verdiklerini, bu çerçevede pek çok üniversite ile işbirliği içerisinde olduklarını söyledi. Alıkçıoğlu, bir kuruluşun sürdürülebilir mükemmelliğe erişebilmesi sürecinin temelinde; müşterileri için değer katma, sürdürülebilir bir gelecek yaratma, kurumsal yetenekleri geliştirme, yaratıcılıktan yararlanma, bütünsel liderlik, çevik yönetim, çalışanların yetenekleri ile başarma ve mükemmel sonuçları sürdürme gibi ilkelerinin yattığını dile getirdi.
ETİKETLER : 1040

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics