Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2011 / 22:58

İş sürekliliği için anlık yedekleme şart

‘Sürekli Veri Koruma’ hizmetlerine yoğunlaşan Datacore bu alanda bir güçlü bir uzmanla çalışıyor.
Kurumsal alanda verinin çığ gibi büyümesi ve günlük veri üretimi karşısında yedekleme ihtiyaçlarının artarak değişmesi, şirketlerin iş sürekliliğini her durumda sağlayabilecekleri çözümlerin geliştirilmesini zorunlu hale getiriyor. Yabancı bir iş ortağının gücünü arkasına alan Datacore, FalconStore ile yaptığı işbirliği neticesinde müşterilerine Sürekli Veri Koruma (CDP) konusunda katma değerli çözümler sunacak.
Datacore Genel Müdürü Serdar Özçelik iş sürekliliğini sağlamanın temel unsurlarından biri olan veri yedekleme konusunda ciddi sorunlar olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Bugün bir seferde 1,3 petabyte’lık satış yapmamız verinin ne kadar çılgınca büyüdüğünün en önemli göstergesi. Artık birçok şirket için günde bir kez yapılan yedekleme yeterli olmuyor. Genellikle de sistemlerin yeniden inşa edilmesi gerektiği için kurtarma işlemleri saatler, hatta bazen günler sürebiliyor. Olası bir durumda iş sürekliliğini sağlamak için verinin anlık olarak yedeklenmesi gerekiyor” dedi.
Özçelik, FalconStor’un CDP çözümü sayesinde saniye saniye yedek alarak sistemi anında kullanılır hale getirmenin mümkün olduğunu vurguladı. Özçelik: “Amacımız yedekleme ihtiyacı ile gelen müşteriyi CDP çözümlerine yönlendirmek çünkü bu, iş sürekliliğini beraberinde getiriyor. Teyp teknolojisi felaket kurtarma amacıyla mantıklı olabilir. Ancak şu anda CDP’nin bu alanda bile pay almaya başlayacağından söz edebiliyoruz” dedi. FalconStor Avrupa Satış ve Operasyonlardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Guy Berlo
ise CDP’nin yedekleme yöntemiyle ilgili detaylı
bilgi verdikten sonra
kurumlarda yaşanan
veri kayıplarının faktörlerini rakamlar vererek paylaştı. Berlo’nun sunumunda verdiği bilgilere göre kurumlarda veri kayıpları; yüzde 26 oranında donanım, yüzde 25 oranında yazılım kaynaklı olarak gerçekleşiyor. Bunun yanında kaybının suçlusunun yüzde 20 ile ağ, yüzde 14 ile doğal nedenler ve yüzde 15 ile insan olduğu ortaya çıkıyor.
ETİKETLER : Sayı:822

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics