Bilişim Dünyası 17 HAZİRAN 2012 / 14:25

İş sürekliliğinde önemli buluşma

İstanbul Pazarlama, iş sürekliliği ve esneklik çözümlerinde önde gelen Amerikalı şirket Vision Solutions ile işbirliği anlaşması imzaladı. Konuyla ilgili olarak 13 Haziran’da Point Otel Balmumcu’da düzenlenen toplantıda Vision Solutions çözümleri detaylı biçimde anlatılırken, katılımcılara yazılım demoları yapıldı.
Toplantıda konuşan İstanbul Pazarlama Genel Müdürü Korhan Arabacıoğlu, bu işbirliği ile bölgedeki şirketlere en son teknoloji ile geliştirilmiş iş sürekliliği ve esneklik yazılımlarını sunacaklarını belirtti. Arabacıoğlu, şu bilgileri verdi:
1 ay önce Vision Solutions yazılım şirketi ile anlaşma yaptık. Şimdi ürün tanıtımı yapmak istiyoruz. Replikasyon ve olağanüstü durum çözümleri konusunda Vision Solutions çözümlerini kullanacağız. Komple IBM ürün ailesi kurma ve satma yetki ve becerimiz var. Cisco’nun da ağ iş ortağıyız. İstanbul ofisindeki kadromuzla tüm Türkiye’yi destekleyebiliyoruz.”
Toplantıda, Vision Solutions ile yaklaşık 1 yıldır görüştüklerini, çözümleri test ederek, gerekli eğitimleri de aldıklarını söyleyen Arabacıoğlu, demo merkezinde tüm ürünlerin kurulumunun yapıldığını vurguladı. Arabacıoğlu, Vision Solutions’ı seçme sebeplerini ise sağlam ve çalışan uygulamalar olması olarak gösterirken, “Küresel müşteri referansları da bunu gösteriyor” dedi. IBM’in en büyük 5 iş ortağından birinin de Vision Solutions olduğu bilgisini veren Arabacıoğlu, “IBM ürün ve çözümleri ile uyumlu çözümleri var” dedi. Arabacıoğlu, Vision Solutions çözümlerini farklı kılan özellikleri de şöyle sıraladı:
“Sağlam ve çalışan, yüksek hat sürati gerektirmeyen çözümleri var. Yedek sistemlerdeki atıl kapasite kullanılıyor ve kolay yönetim özellikleri de öne çıkıyor. Onlar da bu iş ortaklığında bizi tercih etti. Çünkü IBM ve Linux uzmanlığımız ve müşteri portföyümüz, birbirini tamamlayan teknolojiler var.”
Toplantıda söz alan Vision Solutions Rusya, CIS ve ES Ülkeleri Bölge Müdürü Alexander Trekin de, işbirliği girişiminde İstanbul Pazarlama’nın deneyimli bir IBM çözüm ortağı olmasının payının büyük olduğunu belirtti.
ETİKETLER : Sayı:876

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics