Bilişim Dünyası 19 HAZİRAN 2013 / 14:06

İş sürekliliğinde TREO ile verimlilik dönemi

İş sürekliliği konusu günümüzde üzerinde çok durulan ancak yüzeysel incelenen bir konu haline gelmiş durumdadır. İş sürekliliği denildiğinde bir şirketin bütün yıl kesintisiz hizmet verebilmesi adına alınması gereken önlemler, yapılması gereken BT yatırımları ve sağlanmaya çalışılan müşteri memnuniyeti ilk akla gelen olgulardır.

İş sürekliliğinin sağlanması için günümüzde şirketler özellikle BT altyapılarına yatırımlar yapmakta, yedekleme, arşivleme ve felaket önleme konularına ağırlık göstermektedirler. Kendi içlerinde bu hedef ile özel bulut yapısı oluşturabiliyorken aynı şekilde gerektiğinde uzaktaki bir veri merkezinden de hizmet alarak genel buluttan yararlanabilmektedirler. Aslında buradaki temel hedef tamamen şirketin mevcut yapısının korunmaya çalışılması, veri bütünlüğünün korunması ve işleyişin devam ettirilmesidir.

İş sürekliliği konusu özellikle 7x24 hizmet veren kurumlar için vazgeçilmez bir olgudur. Yeni müşteri kazanmak yerine müşteri sadakati oluşturabilmek adına müşteri memnuniyetinin sağlanması özellikle kurumların üzerinde durduğu, bütçelerini pazarlama yerine bu alanda kullanmayı tercih ettiği ve daha verimli bir yatırım olmasını sağladığı bir iş yapış biçimi olmuştur. Bunu sağlayabilmek adına Treo Bilgi Teknolojileri müşterilerinin BT altyapılarını oluşturarak, felaket kurtarma planlarını oluşturmak ve hayata geçirmek adına danışmanlık hizmetlerini sürdürüyor.

Bu bağlamda Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. IT Müdürü Fuat Satır sundukları çözümler için “Değişen piyasa koşulları ve finansal ihtiyaçlara yanıt verecek biçimde etkin, esnek, şeffaf, hızlı ve destekleyici hizmet anlayışımızı, operasyonel süreçlerimize de tam anlamıyla yansıtabilmek adına, sanallaştırma platformlarımızda bir iyileştirmeye gitmenin gerektiğini düşündüğümüz bir dönemde Treo ile tanıştık. Treo’nun desteği ve sunduğu uzun vadeli ve kapsamlı çözümleri sayesinde bilişim teknolojileri altyapımızda istediğimiz verimlilik ve etkinlik düzeyini tam anlamıyla yakaladığımızı düşünüyorum” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics