Bilişim Dünyası 05 KASIM 2013 / 09:45

İş verimliliğini artıran işletim sistemi

QNAP' ın Tesan' ın dağıtıcılığında piyasaya sunduğu yeni işletim sistemi QNAP QTS 4.0 iş verimliliğini artırmaya yardımcı oluyor.QNAP’ın pazara sunduğu QTS 4.0 Turbo NAS (network’e bağlı veri depolama birimi) işletim sistemi, 400TB’a kadar veri alanı, akıllı depolama yönetimi, üstün performans için SSD Cache desteği, hata olasılığına karşılık akıllı veri birleştirme özellikleri ile iş verimliliğini artırıyor.

Dağıtıcılığını Tesan 'ın yaptığı QNAP 4.0'ın kurulumu ve kullanımı çok kolay.  Kişisel bilgisayarınızı veya tabletinizi kullanarak lokasyon bağımsız Turbo NAS’ınıza erişebiliyor, otomatik kurulum sihirbazı ile kurulumu tamamlayabiliyorsunuz. Çoklu pencere yönetimi, esnek  masaüstü kullanımı, eş zamanlı uygulama pencerelerini yönetebiliyor. QNAP QTS 4.0 işletim sistemi sunmuş olduğu zengin multimedya uygulamaları ile tüm verileri tek bir platformda toplayabiliyor ve yönetebiliyor.

Yüksek veri alanı ve IOPS ağırlıklı sanallaştırma

QNAP QTS 4.0 işletim sistemi, kapasite sorununu da ortadan kaldırıyor. Sistemde, REXP-1200U-RP ve REXP-1600U-RP genişleme üniteleri ile 400TB’a kadar veri alanı kullanımı imkanı bulunuyor. Genel iş akışını iyileştirmek ve IOPS ağırlıklı sanallaştırma uygulamaları için QTS 4.0 SSD önbellek desteği ile SMB 2.0 ve 10GbE sunarak iş performansını 10 kat artırıyor. QNAP QTS 4.0, yine sunmuş olduğu TLER, ERC, akıllı veri taşıma ve raid okuma hata kontrolü servisleri ile kritik verileri koruyarak güvenliğini artırıyor. Ayrıca çok yönlü dosya senkronizasyonu sunarak kapasite sınırı olmadan güvenli bir veri depolama alanı sağlıyor.

 
ETİKETLER : QNAP QTS 4.0 tesan
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN