Bilişim Dünyası 25 EYLÜL 2013 / 09:53

İş zekâsı uygulamaları genişliyor

Yapı Kredi, Türkiye’de kurum içi geliştirilen kapsamlı bankacılık İK uygulamasının analiz, tasarım ve geliştirme çalışmalarına 2008 yılında başladı. 2012 yılı sonlarında ise bu çalışma kapsamında İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimi bölümünde verimliliği artırmak üzere, QlikView Türkiye çözüm ortaklarından asSET Bilişim ile QlikView projesine başlama kararı aldı.

Yapı Kredi, QlikView projesi kapsamında hızlı ve başarılı sonuçlar alınması sonucunda,İK dışında tüm kurumsal uygulamalarında QlikView kullanılmasına karar verdi.

Bankaların ekonomik piyasa gelişimlerine ve değişimlerine uyum sağlayabilmek, uyguladıkları süreçleri ve bu sayede oluşan bilgileri, yönetimsel ve operasyonel olarak sürekli kontrol etmeleri ve yönetmelerinin gerekliliğine işaret eden Yapı Kredi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Uygulamalar Yazılım Geliştirme Direktörü Hüseyin Ersen Özpirinçci, bu konuda oluşan iş zekâsı ihtiyaçlarında yatırım stratejilerini şöyle anlattı:

“Büyük veri kümeleri üzerinde, saniyeler bazında raporlama yapabilmesi, kullanım kolaylığı, gelişime uygun esnek yapısı, tek ürün içerisinde tüm fonsiyonları karşılaması, belek içi analiz tekniği gibi pek çok faktör bu kararı almamızı sağladı. Projenin başlangıç safhasında QlikView Türkiye ve satın alma sürecinde de QlikView yurdışı ofislerinin desteği oldu. Eğitim, geliştirme ve bakım desteği aldığımız asSET Bilişim’in çalışmaları ile uygulamalar kısa zamanda hayata geçirildi.”

 
ETİKETLER : asSET Bilişim Qlikview

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics