Bilişim Dünyası 19 EYLÜL 2010 / 18:00

ISACA, Türkçe BT denetim ve güvence standartlarını yayınladı

ISACA, Bilgi Teknolojileri (BT) yönetişim, denetim ve güvencesi konusunda Türkiye’de kamuoyu farkındalığını artırmak için güvence rehberlerinin Türkçe sürümünü yayınladı. “Denetim ve Güvence ve Kontrol Uzmanları için BT Standartları, Kılavuzları ve Araç ve Teknikleri” başlığını taşıyan yayına, http://www.isaca.org/Knowledge-Center/Standards/Documents/Standards-for-IS-Auditing-Turkish.pdf adresinden ücretsiz olarak erişilebilecek.
Yayının Türkçe’ye çevrilmesini sağlayan ISACA üyesi, Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumu İç Denetçisi Ömer Yurdagül, “Türkiye’nin ve hükümetinin vizyonu, toplumun teknolojiyi yaygın olarak kullanan ve ondan faydalanan bir duruma getirmek; vatandaşlar ve bütün paydaşlar için değer yaratmaktır. Ülkemizde, bütün denetim birimlerini ve denetçileri etkileyen çok sayıda e-devlet projeleri gerçekleştirilmektedir. Bu kılavuz, kamu ve özel kurumları için BT denetim ve güvence hizmetlerine yeni bir yaklaşım oluşturmak için temel oluşturacak çok önemli çabalara katkı sağlayacaktır” dedi.
Ömer Yurdagül, bu çevirinin, Türkiye’deki denetim mesleğine ve denetim birimlerine ve kontrol uzmanlarının çalışmalarına önemli değerler katacağını söyleyerek sözlerini şu şekilde devam ettirdi:
“Kurtuluş Özgür Yıldız, Mehmet Ali Ocaklı ve Fatih Şahin’in desteğiyle gerçekleştirilen bu projenin sonucunda, ISACA’nın güvence bilgi tabanına Türkçe konuşan uzmanlarca erişilebilecektir. Bütün kalbimle bu çalışmanın Türkiye’deki bilgi teknolojileri yönetişimi ve denetimine büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum”
ETİKETLER : Sayı:788

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics