Bilişim Dünyası 29 MAYIS 2013 / 17:37

İSBAK VE TTNET işbirliği

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET ile akıllı ulaşım sistemleri sektörü şirketlerinden ülkemizde Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) yazılım ve uygulamasını ilk kez gerçekleştiren İBB iştiraklerinden İSBAK, 29 Mayıs Çarşamba günü bir iyi niyet sözleşmesi imzalayarak yeni projelere birlikte imza atma kararı aldı.


İSBAK’ın CNR İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Intertraffic İstanbul 2013 Fuarı’nda yer alan İSBAK standında İSBAK Genel Müdürü Kasım Kutlu ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın katılımı ile gerçekleşen imza töreninde, TEDES (Trafik Elektronik Denetleme Sistemi) bütünleştirme işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan bu işbirliği protokolü ile girilecek ihalelerde TTNET ve İSBAK konsorsiyumu kurulacak. Kurulan konsorsiyumda İSBAK, TEDES ile her türlü trafik cezasının otomatik kesilmesi işlemi için gerekli kamera ve yazılım gibi üst yapı hizmetlerini sağlarken, TTNET de bu yazılımların ve sistemin üstünde çalışacağı fiber altyapı ve internet veri merkezi hizmetini sunacak.

“TTNET ve İSBAK ihale partneri olacak”

İmza töreninde bir konuşma yapan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, ulaşım ve iletişimin giderek daha fazla kesiştiği bir dönemde bu işbirliğini yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi:  “TTNET Türkiye’de dijital dönüşümün öncüsü, İSBAK da alanının en tecrübeli ve yenilikçi şirketi. Dijital teknolojileri İSBAK’la birlikte ilk olarak Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nde en etkin şekilde kullanacağız. Bu iki öncü şirketin işbirliğinden “kuvvet” doğacak, başarılı projeler doğacak.”

 “TTNET ile yaptığımız işbirliği ile verimli sonuçlar elde etmeyi planlıyoruz”

İSBAK Genel Müdürü Kasım Kutlu, İSBAK olarak trafik denetleme sistemlerinin bütünleştirilmesi hakkındaki geçmiş deneyimlerinin bu projelerde fayda sağlayacağını belirterek “Yenilikçi çözümlerle değer yaratmaya odaklanacağız. Bu işbirliğinin getireceği teknolojiler başarılı projeler ile fırsat yaratacak ” dedi.