Bilişim Dünyası 13 OCAK 2016 / 13:56

İşbirliği 5G odaklı genişliyor

Samsung Electronics, Japon telekomünikasyon operatörü KDDI ile 10 yılı aşkın süredir devam eden işbirliğini yapılan anlaşmayla; yeni nesil 5G teknolojiler geliştirmek üzere sürdüreceğini açıkladı. Samsung Networks Business Başkan Vekili ve Araştırma ile Geliştirme Ekibi Lideri DongSoo Park, KDD ile devam ettirecekleri işbirliği konusunda şu yorumda bulundu:
"Son 10 yıl içinde Samsung ve KDDI, Japon pazarına en gelişmiş CDMA ve LTE teknolojilerini getirdi. 3G ve 4G'de birlikte çok uyumlu çalıştık. Sürdürmeye karar verdiğimiz bu başarılı işbirliği, bizi 5G çağında son kullanıcılara sunabileceklerimiz konusunda heyecanlandırırken; kendimize olan güvenimizi de artırıyor."
KDDI Teknoloji Sektöründen Sorumlu Yönetici Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Yoshiaki Uchida ise işbirliği için “Samsung ile sürdüreceğimiz işbirliğinde; tüketici taleplerine mobil ağımızla ayak uydurmak üzere, 5G yeniliklerini uygulayacak çalışmalar yapacağız" dedi.
 
5G odaklı iş planı
Bu önemli işbirliği, her iki şirketin de mobil ağ alanındaki uzmanlıklarından faydalanmasıyla, 5G geliştirme hızını artırmasına yardımcı olacak. İşbirliği kapsamında, 5G için öncelikli öneme sahip teknolojilerin araştırılması ve doğrulanması çalışmaları hayata geçirilecek. İlk aşamada ise en büyük etkiye sahip gelişmelere odaklanılarak; hem Samsung hem KDDI, yeni nesil telekomünikasyon için hazır hale gelecek.
Bir dizi küresel 5G araştırma girişimine aktif olarak katılmayı sürdüren Samsung; endüstriyel ortaklar, akademik ortaklar ve dünyadaki operatörler ile de birden çok işbirliği projesine liderlik ediyor. Samsung, 6 GHz üzeri 3GPP 5G kanal modeli SI için raportörlüğün yanı sıra, ITU-R WP5D'de önümüzdeki IMT(5G) Vision için alt çalışma grubunun başkanı olarak da önemli bir rol oynuyor. Samsung, bunlara ek olarak, AB'nin önde gelen Horizon 2020 5G PPP projelerine de liderlik ediyor.
 
ETİKETLER : Samsung Electronics KDDI

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN