Bilişim Dünyası 03 ARALIK 2016 / 14:06

İşbirliğinden bir “senfoni” doğdu

Fibabanka ve GTECH işbirliği, ticari kullanım için temel bankacılık uygulamasını ortaya koydu. Fiba Holding’in 7 farklı ülkedeki bankalarında ve Fibabanka’da kullanılan uygulama “Symphony” olarak pazarda yerini alıyor. Symphony Temel Bankacılık Uygulaması; tüm bankacılık ihtiyaçlarını karşılayan, entegrasyon yeteneği yüksek, Kiril ve Arap alfabesi dahil çoklu dil desteği sunan, bulut ortamında çalışabilen, çoklu banka ve şube ortamlarını destekleyebilen, kullanıcı hatalarından en az seviyede etkilenen, minimum kullanıcı eğitim ihtiyacı sunan, iş birimlerinin süreçlerinin büyük kısmını kendilerinin tasarlayabilmesine olanak sağlayan bir çözüm.
Fiba Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Onur Umut ve GTECH Yönetici Ortağı Levent Berkman, Oracle Digital Day etkinliğinde “Symphony Banking” uygulamasının nasıl geliştirildiğini ve hangi ihtiyaçlara cevap verdiğini katılımcılarla paylaştı. Temel bankacılık yazılımlarında ihtiyaçların çok hızlı gelişmesi ışığında tepki süresinin de hızlı olması gerektiğini belirten Onur Umut, şu bilgileri verdi:  
“Fiba Group’un kendi bünyesinde geliştirdiği ve Türkiye ile birlikte 8 ülkede kullandığı temel bankacılık uygulamamız, uzun deneyim sürecinin sağladığı know-how’a sahip. Veri yönetimi ve analitiği konularında uzman GTECH ile işbirliği yaptık. Çoklu dil, çoklu ülke, hızlı geliştirme, kolay entegrasyon, bulut altyapısı, süreç yönetimi, servis tabanlı-parametrik-modüler yapı ve çok katmanlı mimarisiyle Symphony, tüm bankacılık ihtiyaçlarını karşılıyor.” 
Levent Berkman da konuşmasında rekabette fark yaratmak için ürünlerin pazara zamanında ve düşük maliyetle sunulması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“’Her şeyi ben yaparım, gücü elimde tutarım’ felsefesi iflas ediyor. Güçlü alanları bir araya getirerek, bu güçten doğan ürünlerle pazarda zamanında yer alanlar çok daha önem kazanıyor. Güçlü yanların birleşimiyle oluşan iş ortaklıklarında güzel bir ahenk olmalı. Biz de Fibabanka ile bu ahenkten bir senfoni yarattık.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics