Bilişim Dünyası 01 EYLÜL 2016 / 10:40

İşlemlerin tamamlanması için geri sayım

Dell Inc. ve EMC Corporation, şirketlerin birleşmesi için gereken işlemlerin 7 Eylül 2016 Çarşamba günü tamamlanmasını hedeflediklerini duyurdu. Şirket, birleşme işlemlerinin sonuçlanmasının ardından yeni adı olan Dell Technologies ile faaliyet göstermeye başlayacak.
Duyuru, Dell ve EMC’nin önerilen birleşmesine izin veren Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın birleşme işlemlerine ilişkin mevzuat onayını takiben yapıldı. Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın onayı, işlemlerin tamamlanması için son resmi yükümlülüğü yerine getirme özelliğini taşıyordu. EMC ortakları, 19 Temmuz’da, EMC’nin hisse senetlerinin yaklaşık %74’ünü yansıtan ve ortakların neredeyse yüzde 98’ini oluşturan paydaşların birleşme lehinde oy vermesi suretiyle alım satım işlemlerini onaylamıştı.
"Birlikte; dijital dönüşüm, yazılım tanımlı veri merkezi, bütünleşik altyapı, hibrit bulut, mobil ve güvenlik gibi yeni nesil BT’nin en stratejik alanlarında büyümek için konumlanmış olacağız” yorumunu yapan Dell Technologies Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael Dell sözlerine şöyle devam etti:
“Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlar ve küresel bazda 140 bin takım arkadaşımız, bize benzersiz bir hacim, güç ve esneklik sağlarken, tüm ölçeklerdeki müşterilerimizle ilişkilerimizi derinleştirecek.”
EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci de, “Dell ve EMC’nin birleşmesi, gelecek BT döneminde olmazsa olmaz teknolojileri sunarak, sektörde yeni bir güç merkezi oluşturacak” dedi.
 
Hisse başına 24.05 dolar
İşlemlerin tamamlanmasıyla beraber EMC ortakları, şirketin VMware ile ilgili ekonomik durumunun bir kısmına yönelik menkul değer takibinin yanı sıra hisse başına nakit olarak 24.05 dolar alacak. Ticari işlemlerin kapanışında öngörülen tahsil edilmemiş EMC hisselerinin sayısı temel alındığında, EMC ortaklarının yeni menkul değer takibinde şirketin her hissesi için yaklaşık 0.111 hisseye sahip olması bekleniyor. İşlemlerin sonuçlanması üzerine, “EMC” sembolü altındaki hisselerin New York Borsası’nda göreceği işlemler askıya alınmış olacak. “DVMT” sembolü altındaki menkul değer takibi hisselerinin ise New York Borsası’nda 7 Eylül Çarşamba günü işlem görmeye başlaması öngörülüyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics