Bilişim Dünyası 06 HAZİRAN 2011 / 20:43

İşletmeler yazılıma kullandığı kadar para ödeyecek

SaaS modeline dayanan yeni hizmet Netlite.Net sayesinde küçük işletmeler yüzlerce dolarlık yazılıma para ödemek yerine ayda 27 TL’ye işini yürütecek.
IBM ve Netsis tarafından ortaklaşa düzenlenen bir basın toplantısında SaaS temelli Netlite.Net hizmeti tanıtıldı. IBM ve Netsis’in ortak çalışması ile geliştirilen ve SaaS (Hizmet olarak sunulan servis) modeline dayanan Netlite.Net adlı çözüm, küçük işletmelerin dar bütçeleri nedeniyle sahip olamadığı, ama işi için hayati öneme sahip olan yazılımları çevrimiçi kiralayabilmelerini sağlıyor.
Orijinal yazılım maliyetleri nedeniyle büyük oranda kopya yazılım kullanarak kendilerini ve işlerini riske atan işletmelerin bu çözüm sayesinde işlerini kat kat düşük maliyetlerle yürütülebilmesinin sağlanması hedefleniyor. Netlite.Net’i tercih eden girişimci lisans bedeli, kurulum, sunucu ve güncelleme gibi maliyetleri düşünmeyecek ve çevrimiçi olarak sunulan yazılıma sadece kullandığı kadar para ödeyecek.
Netsis’in SaaS modeline yaptığı yatırımının ilk ürünü olarak tanıtılan ve şu anda tüm dünyada çalışır durumda olan Netlite.Net, ayda 27 TL fiyatla kiralanabiliyor ve kullanıcılar internet olan her yerden kendi sistemine bağlanarak mali süreçlerini takip edebiliyor.
Netsis Genel Müdürü Timur Turgutlu, hızla yükselen SaaS modeline ciddi yatırım yapan Netsis’in yeni çözümünün altı ay içerisinde 500 kullanıcıya ulaşmasını beklediklerini söyledi. Yakın bir zaman içerisinde orta ve büyük ölçekli işletmelere yönelik SaaS çözümlerinin de kullanıma sunulacağını vurgulayan Turgutlu, IBM’in veri merkezinin Türkiye’de olmasının da önemli bir avantaj olduğuna dikkat çekerek küçük ölçekli işletmelerin Türkiye’nin en büyük 5 bankası ile aynı kalitede hizmet alacağını vurguladı.
IBM Orta Avrupa ve Rusya Satış Müdürü Burçak Soydan ise SaaS modeli ve yeni ürünün pazardaki duruşuyla ilgili görüşlerini aktardı.
ETİKETLER : Sayı:824

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN