Bilişim Dünyası 11 HAZİRAN 2017 / 16:47

İstanbul’daki Deneyim Mağazası, küresel bir ilk oldu

Samsung, yeni bir mağazacılık yaklaşımı ile tasarladığı Deneyim Mağazası’nın küresel bazda ilk örneğini 3 Haziran’da İstanbul’da Emaar Square Mall’da açtı. Samsung Deneyim Mağazası, tüketicileri birçok yenilikle tanıştırmaya hazırlanıyor. Açılış için düzenlenen basın toplantısına Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Samsung Electronics Perakende Deneyim Grubu Başkan Yardımcısı Simon Orchover ve Samsung Electronics Türkiye Mobil Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen katıldı.
Konuşmasında Samsung için Türkiye’nin özel bir yeri olduğunu vurgulayan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Dünyada ilk kez uygulanacak bir mağazacılık modelini Türkiye’den başlattığımız için gurur duyuyoruz. Yapacağımız yatırımlar ile 2017 bitmeden Türkiye’de en kapsamlı şekilde varlık gösteren teknoloji firması olmayı hedefliyoruz” dedi. Mağazanın tasarımını gerçekleştiren Samsung Electronics Perakende Deneyim Grubu Başkan Yardımcısı Simon Orchover ise “Günümüzde teknolojik cihazlar birlikte çalıştıklarında, tek başlarına ürettiklerinin çok ötesinde bir değer yaratıyor. Samsung Deneyim Mağazası, Samsung mobil teknolojilerinin birlikteliğinden doğan sinerjiyi en kapsamlı biçimde deneyimleyebileceğiniz bir ortam yaratma amacıyla tasarlandı” bilgisini verdi.
 
Satın alma sırasında sigortalama
Samsung Electronics Türkiye Mobil Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen de konuşmasında “Gelişmiş cihazlarını daha etkin kullanmak isteyen tüketiciler burada ürün eğitimleri alabilecekler” dedi. 
Aksigorta ile yapılan işbirliği çerçevesinde ilk kez Emaar Square Mall mağazasında başlayacak sigorta paketini de tanıtan Tansu Yeğen, "Cep telefonlarını satın alma sırasında sigortalayabilecekleri bir sistem geliştiriyoruz. Böylece hırsızlık dahil telefonun başına gelecek tüm sıkıntılar sigorta kapsamındaki teminat koşulları dahilinde hızlı şekilde karşılanmış olacak" dedi. Yeğen, kullanıcıların bankalarla yapılmış özel anlaşmalar sayesinde ürünleri 36 aya kadar faiz oranları ile alabileceklerini de söyledi. 
 
İstanbul, referans noktası olacak
Emaar Square Mall’daki Samsung Deneyimleme Mağazası, toplam 500 metrekare büyüklüğü ile Samsung’un mobil teknolojilere odaklanan en büyük mağazalarından biri olma özelliği taşıyor. Deneyim, satış ve satış sonrası hizmeti bir arada sunan yeni konsept çerçevesinde hizmet veren bu yapıyı Samsung da diğer ülkelerde uygularken referans noktası olarak değerlendirecek.
Akıllı telefonlar, saatler, tabletler, Gear 360 kamera ve VR Gözlükler gibi tüm mobil ürünlerin yer aldığı mağazada, ayrıca bu ürünlere ait konvansiyonel mağazalarda bulunmayan aksesuarların deneyimi, kişiselleştirilmesi ve satışı da yapılacak. Ürünlerin kişiselleştirilebilmesi için üç özel cihaz bulunan mağazada SamsungWA’da satılan giyilebilir teknolojilere, farklı markaların Drone’larına, BOSE ve Harman’ın ürünlerine ulaşılabilecek. Mağaza içerisinde üç adet sanal gerçeklik koltuğu da var.  Kullanıcılar; kurulum, veri aktarımı ve yazılım güncelleme hizmetlerinin yanı sıra, cihazı teknik açıdan kapsamlı bir incelemeye tâbi tutan Galaxy Diagnosis cihazından da ücretsiz olarak faydalanabilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics