Bilişim Dünyası 07 MART 2010 / 18:00

İstanbul Bilgi’de e-Kapasite Haftası

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve 20’den fazla ülkenin katıldığı e-Kapasite Haftası, 1-5 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ve paneller düzenleyen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katılımıyla gerçekleşti.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Yerleşkesi’nde 1 Mart tarihinde düzenlenen “Türkiye’de e-Devlet” konulu panelde açılış konuşmasını gerçekleştiren İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil Güven girişimcilik konusunda ve KOBİ’lerin desteklenmesinde sayısal platformların önemine değindi. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle eğitimin de bu yönde bir dönüşüm içinde olduğu, geleceğin ihtiyaçlarına göre içerik oluşturulduğunu belirtti.
Oturum Başkanlığını Istanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Bilişim Teknolojisi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç Dr. Leyla Keser’in yaptığı panele, İstanbul  Bilgi Üniversitesi Bilişim Teknolojisi Hukuku Merkezi, Bilgi Güvenliği ve Adli Bilişim Araştırma Grubundan Huzeyfe Önal, İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi Kurucu Başkanı Gökhan Ahi, General Mobile Türkiye Ar-Ge Müdürü Melih Çoğan, Forum İstanbul Gençlik Platformu temsilcisi Tonguç Yavuz da panelist olarak katıldı. e- Kapasite Haftası’nın Avrupa’da gerçekleştirilecek 100’den fazla etkinlikle 300 bin kişiye ulaşması hedefleniyor. Haftada, rekabetçi ve yenilikçi Avrupa’nın, bilişim ve iletişim teknolojileri konusunda becerikli kullanıcı ve profesyonellere artan ihtiyacına dikkat çekiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics