Bilişim Dünyası 06 OCAK 2016 / 12:16

ITserv iş süreçlerine “vizyon” katıyor

ITserv Teknoloji Hizmetleri, sahip olduğu vizyon doğrultusunda, 2012 yılından bu yana müşterilerine tek bir merkezden bütünleşik BT servislerini sunmayı amaçlıyor.
 
Günümüzde teknoloji hızla ilerliyor. Şirketler ve kurumlar, hızlı bir şekilde değişen teknoloji dünyasına ayak uydurabilmek için doğru iş ortağı ile çalışmak durumunda. Şirketler ve kurumlar sahip oldukları BT altyapılarını güncel bir temel üzerine yoğun bir çaba sarf ederken ITserv Teknoloji Hizmetleri, kadrosundaki uzman ve en üst düzey sertifikasyona sahip kadrosuyla müşterilerinin yoluna ışık tutuyor. Aynı zamanda HP ile Gold iş ortaklığı anlaşması da bulunan ITserv Teknoloji Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Ertan Erdoğan ile ITserv’in izlediği iş modelini ve müşterilerine sunduğu hizmetler üzerine konuştuk.
 
ITserv olarak sektöre ne gibi hizmetlerde bulunuyorsunuz?
Bir sistem entegratörü olarak müşterilerimizin ihtiyaç duydukları altyapılara uçtan uca çözümler sağlıyoruz. Sahip olduğumuz vizyon doğrultusunda müşterilerimize bir BT projesinde yer alacak yapısal kablolama, sistem odası dizayn, ağ, sunucu, depolama sistemleri ve bu sistemlerin üzerinde koşan yazılımlar gibi süreçlerde anahtar teslim çözümler sunuyoruz.
Sahip olduğumuz altyapı çözümleri ile müşterilerimizin ağ topolojisini otomatik olarak oluşturabiliyor ve anlık güncellemelerin hepsini takip edebiliyoruz. Sunucuların, güvenlik cihazlarının, veri depolama cihazlarının, yük dağıtıcıların ve IP telefonlara kadar bütün cihazların güncel durumunu ve sağlık bilgisini anlık izleyebiliyoruz. Hangi kullanıcının sistem üzerinde ne kadar trafik oluşturduğunu ya da hangi uygulamanın protokollerinin, altyapıda ne kadar trafik oluşturduğunu takip edebiliyoruz.
Üstelik bütün bu işlemleri Türkiye de kurumsal segmentte en fazla rağbet gören HP Network Node Manager (NNMI ) yazılımı ile gerçekleştiriyor ve bu yazılımı müşterilerimize SaaS veya kiralama hizmeti gibi aylık ödemeler ile sunabiliyoruz.
Bunun yanı sıra “workstation” tarafında da önemli bir uzmanlığımız bulunuyor. Workstation tarafında da HP’nin “Gold” kategorisinde yer alıyoruz.
 
Ekibinizden ve proje süreçlerinden söz edebilir misiniz?
Donanım tarafındaki tek iş ortağımız HP diyebilirim. Bu bağlamda HP’nin bünyesinde barındırdığı bütün uzmanlıklara sahibiz. Örnek vermek gerekirse, HP’nin Türkiye’deki “7 Uzman (Gold) Storage” iş ortağından bir tanesiyiz. Bunun yanı sıra tabii ki sunucu ve ağ tarafında da hem satış elemanlarımızın hem de teknik arkadaşlarımızın ASE ve MASE seviyesinde ciddi uzmanlıkları bulunuyor. Yani yeni adıyla Hewlet Packard Enterprise’da yazılım çözümleri de dahil olmak üzere  (Bu bizi sadece donanım işi yapan diğer iş ortaklarından önemli şekilde farklılaştıran bir özellik) uçtan uca çözüm sunuyoruz.
Kablolama sürecindeki kadromuzla birlikte 30 kişilik konusunda uzman ve yetkin bir ekibimiz bulunurken, sunduğumuz güçlü teknik destekle müşterilerimizin ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayabiliyoruz. Bu konuda örnek vermek gerekirse, 2012 yılından bu yana DAP Holding’in Türkiye’de yaptığı bütün kurumsal projelerin altyapısını ITserv olarak biz gerçekleştiriyoruz. İstanbul Maltepe’de yer alan ve otel olarak hizmet veren DAP Rotana Burgu ve Tangu Kule’den oluşan 22’şer katlı 3 kulenin sunucu, depolama ve ağ olmak üzere uçtan uca tüm altyapısı bize ait. Bu binalarda “5000+” canlı ucun çalıştığını ifade etmem gerekiyor. Anahtar teslim çalıştığımız bu projeye hali hazırda  bakım ve destek hizmetlerimizle de devam ediyoruz.
2015 yılı içinde kamu ve özel sektörden bir çok kurumsal projeye imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Bilfen Şirketler Grubu, Robert  Koleji, TRT, Emniyet Genel Müdürlüğü, İTKİB, Doğuş Grubu Ayvalık Murat Reis Otel, Bahçelievler Devlet Hastanesi  sadece bir kaç örnek. Bunun yanı sıra içerisinde bulunduğumuz Aralık ayı içinde 15’e yakın proje kazandığımızı söyleyebilirim mesela son olarak DSİ Türkiye Su Enstitüsü  sunucu ve depolama projesini gerçekleştiriyoruz.
 
Yeni nesil projelerinizden ve gelecek planlarınızdan bahsedebilir misiniz?
ITserv Teknoloji Hizmetleri olarak iş süreçlerimize yeni bir kol ekledik. Verdiğimiz yeni nesil hizmetle, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu içerideki kadrolar ve yeni alınacak elemanlar üzerine oryantasyon eğitimi veriyoruz. Konuyu açarsak, verdiğimiz kaliteli, verimli ve tutarlı eğitim ile birlikte müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu kadrolara en uygun elemanları yetiştirebiliyoruz. 4 haftalık sürenin sonucunda eğitim verdiğimiz kişiler, müşterilerimizin adreslemelerine uygun bir hale geliyor. Yine 4 haftalık sürenin sonunda yetiştirilen kişiler, bizim ile birlikte projelerde saha çalışmalarına katılırken, bu sürenin sonunda müşterilerimize teslim ediliyor. Bu sürenin sonunda 3 ay kadar da dışarıdan destek verdiğimiz elemanlar, müşterilerimizin istediği seviyeye ulaşırken, iş süreçlerine önemli ölçüde katkıda bulunmayı başarıyorlar, kısacası müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu veya duyabilecekleri bütün konularda yenilikçi yaklaşım ve çözümlerle ağımızı genişleterek hizmet vermeye devam edeceğiz.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics