Bilişim Dünyası 02 ARALIK 2013 / 15:43

ITU Trend Micro işbirliği

Trend Micro siber güvenliğe verdiği desteği sürdürmek için ITU ile işbirliğine gittiğini açıkladı.

Trend Micro, Avrupa Birliği’nin Küresel Siber Güvenlik Gündemi yararına bilgi ve iletişim teknolojileri alanında uzmanlaşmış kuruluşu Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU-International Telecommunication Union) ile gerçekleştirdiği işbirliğini duyurdu. İşbirliği, 700’den fazla özel sektör kuruluşu ve akademik kurum dahil olmak üzere, Avrupa Birliği’ne üye 193 ülkeyi siber tehditlere karşı daha donanımlı bir hale getirecek. Bu duyuru ilk olarak, 19-22 Kasım’da Bangkok’ta düzenlenen ITU Telecom World’13 etkinliğinde de yapılmıştı.

İşbirliği kapsamında Trend Micro, birlik için Çocuklar ve Aileler İçin Güvenli İnternet girişimi kaynaklarıyla birlikte kurumsal uzmanlık ve araştırmalarını sunacak. Ayrıca anlaşmayla birlikte TrendLabs araştırmacılarının oluşturduğu dünya çapındaki ağ ve tehdit uyarı güncellemelerini içeren küresel tehdit raporlarına erişim sağlanabilecek. 

“Bu işbirliği Trend Micro’nun küresel düzeyde değişen dijital bilgi güvenliğini sağlama konusundaki taahhüdü ve misyonunu güçlendiriyor” şeklinde konuşan Trend Micro CTO’su Raimund Genes sözlerini şöyle sürdürdü: “Trend Micro olarak, küresel düzeyde siber güvenliği sağlamak adına daha fazla katkıda bulunmak istiyoruz. Tehlikeli çevrimiçi etkinlikleri önleme konusundaki öncü konumumuz ve ITU’nun güvenini kazandığımız için gurur duyuyoruz. Devam eden açık araştırmalarımız, kaynaklarımız ve teknolojilerimiz birliğin destek gruplarını etkileyebilecek, günümüz ve geleceğin siber tehditleri hakkında ITU’nun ana paydaşlarının bilgilendirilmesi yolunda önemli bir rol oynayacaktır.”

Gerçek zamanlı bilgi akışı sağlanacak

Trend Micro ve ITU,  sektörün ilham verici ve dinleyici kitlelerine düzenli olarak ortak bir çatı altında bilgi verecek. Uyarılar, küresel düzeydeki bilgilendirmeler ve geniş çapta etki yaratan tehditler dahil olmak üzere gerekli tüm bilgiler, ITU’nun güvenli iletişim platformu ESCAPE üzerinden gerektiğinde gerçek zamanlı bir şekilde gerçekleştirilecek.

“Eşsiz bir iletişim sistemiyle dünyayı bağlamada öne çıkardıklarımızın bir parçası olarak, siber tehditlerin amacımızın altını oymadığından emin olmak büyük önem taşıyor” diyen ITU Genel Sekreteri Hamadoun I. Toure sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Son araştırmalar ve kaynaklarla Trend Micro, sorumsuz çevrimiçi davranış ile suçlular karşısında uzmanlığı ve kaynaklarının kullanılmasıyla insanların zarar görmesinin önüne geçme vizyonumuzu destekliyor. Verdikleri kritik bilgilerle vatandaşları korumaya liderlik etmemizi sağlayacak Trend Micro bu konuda oldukça donanımlı.”
ETİKETLER : İTÜ Trend Micro

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics