Bilişim Dünyası 17 OCAK 2013 / 15:47

IV. BTYD Konferansı için geri sayım başladı

IV. Bilgi Teknolojileri Yönetişim ve Denetim Konferansı (BTYD) dizisinin dördüncüsü, 13-14 Mart 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. IV. BTYD Konferansı'nda mercek altına alınacak konular arasında Cobit 5 yer alıyor. Bankaların Cobit 4 sürecinden Cobit 5’e geçmelerinde yaşanan zorluklar, yeni modelin denetimden çok yönetişim ağırlıklı yapısı ve BDDK’nın bu konudaki yaklaşımı en çok tartışılan konular arasında bulunuyor. Konferansta dışkaynak kullanımındaki kontrollerden kurumsal yönetim ilkelerine, denetçide olması gereken özelliklerden BT denetiminde kariyer imkanlarına birçok konu tartışılacak.

Birçok yabancı konuşmacının yer alacağı bu etkinlikte veritabanında güvenlik ve denetim, uygulamalarda güvenlik ve denetim,bilişim hukuku, yönetişim risk ve uyum (GRC), bulut temelli servislerin güvenliği ve denetim, mobil ve akıllı cihazlarda güvenlik ve denetim diğer ele alınacak konulardan bazıları. Ayrıca konferans sertifika sahibi uzmanlar için gerekli olan CPE puanı kazandırıyor.

Konferansla ilgili ayrıntılı bilgi www.btyd.org.tr adresinden alınabilir.

 
ETİKETLER : BTYD Konferansı

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN