Bilişim Dünyası 14 ŞUBAT 2016 / 15:10

İzleme yapısı baştan sona güncelleniyor

Video güvenlik sektörü kendini önemli ölçüde yeniledi ve Full HD pazarı güçlendi. 2016'da 4K ve yüksek çözünürlük teknolojisi gelişmeye devam edecek ve bu yönüyle izleme ürünlerinin özellikleri de sürekli yenilenecek. Gelecek 12 ay içinde öne çıkması beklenen gelişmeler de şöyle sıralanıyor: 
 
4K: Analog teknoloji hala pazarın bazı kısımlarına hakim. Belirli dikey pazarlar ise HD ve IP'ye geçmekte tereddüt ediyor. 2016'da ise yeni nesil, yüksek performanslı IP kameralar (4K) pazarda kendisine yer bulacak. Bu da güvenlik müşterilerini geçişe yatırım yapmaya sevk edebilecek. 4K teknolojisinin faydaları sektörde daha fazla kabul görmeye başlayacak. Azalan kamera sayısı ve daha iyi iş akışı, kurulum ve çalıştırma maliyetlerinde tasarruf burada öne çıkacak. HD artık herkese hitap ediyor ve 2016, birçok güvenlik müşterisinin video güvenlikte 4K’yı benimseyeceği bir yıl olacak.
 
Bant genişliği: Sektör, yüksek çözünürlük için hassasiyetten ödün vermek zorunda olmadığını görecek. Zaten birkaç yıl önce üretilen IP kameralar, günümüzün 4K kameralarından daha fazla bant genişliği kullanıyor. Daha fazla güvenlik müşterisi Full HD çözümlerin avantajlarını görürken, bu da 4K'nın yükselişini tetikleyecek. Geçişin eskisinden çok daha kolay olması da buna yardımcı olacak. Pazara daha fazla ürünün girmesi, çok yönlü bir çözüme yatırım yapma fırsatı da sunacak. 
 
Modernlik:  Günümüzün video güvenlik çözümleri önceki yıllara göre çok daha modern ve hem mevcut hem de yeni sistemlere uyarlanabiliyor. 2016'da CCTV, alarm sistemleri ve erişim kontrolü gibi çoklu güvenlik kaynakları altyapıya daha fazla entegre edilecek. Böylece üreticiler ve kurulumcular pazara yalnızca güvenlik değil, beraberinde aydınlatma, ısıtma ve havalandırmayı da içeren daha birleşik çözümler sunacak. Daha entegre ortam ile kullanıcılar, koşulları kontrol etme ve iskân edilen ya da yüksek önceliğe sahip alanları izleme olanağına sahip olurken, iskân edilmeyen alanlardaki kaynaklardan tasarruf sağlayabilecekler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN