Bilişim Dünyası 18 EYLÜL 2015 / 14:45

İzmir’de hayat WizmirNET ile çok rahat!

‘WizmirNET / Kablosuz ve Engelsiz İnternet Projesi’ kapsamında, ‘Kablosuz İnternet Erişim Hizmeti ve Bilgi İletişim Teknolojilerinin Kullanımı’ konulu panel 1 Eylül tarihinde İzmir’de düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark İzmir Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen, TBD İzmir Şube Başkanı Fikret Kavzak’ın da katıldığı panelde ‘WizmirNET’ ile ilgili şu bilgiler verildi: “Kablosuz ve Engelsiz internet erişimi 1 Haziran tarihinden itibaren İzmirlilerin hizmetine sunuldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı iş birliğinde gerçekleştirilmekte olan ‘WizmirNET’ projesiyle, vatandaşa ücretsiz internet erişim hizmeti sağlanıyor. Vatandaşın hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen proje iki aşamadan oluşuyor. Bunlardan bir tanesi olan ‘Açık Alan İnternet Hizmeti’ ile; vatandaşımız toplu ulaşım araçları için yayınlanmış olan cep telefonu uygulamalarını kullanılabilmekte ve sosyal medya üzerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne rahatlıkla ulaşabilmekte. Diğer aşama ise ‘Yönlendirme Sistemi’dir. Bu sistem sayesinde de; görme engellilerimiz öncelikli olmak üzere yine tüm vatandaşlarımız ve özellikle yaşlılarımız için büyük rahatlık sağlanmış olacak. Yönlendirici ve bilgilendirici bu mobil uygulamayla İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne yapacakları ziyaretler esnasında, gitmek istedikleri birimlerin yerini zaman kaybına uğramadan kolaylıkla bulma imkânını yakalayacaklar. ‘WizmirNET’in ‘Açık Alan İnternet’ hizmeti ilk etapta 8 farklı noktada; Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, Gündoğdu Meydanı, Kültürpark, Konak Meydanı, Pasaport, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Tarihi Havagazı Fabrikası ve Buca Hasanağa Spor Kompleksi’nde uygulanmaya başladı. Kullanıma açıldığından itibaren yoğun ilgi gören ‘WizmirNET’ internet hizmetine; toplam 17 bin vatandaş kayıt oldu ve 100 bin defa internet hizmetinden faydalanmak için giriş yapıldı. İnternete giriş yapan vatandaşlarımız, toplamda 10 TB (terabayt) veriye internet üzerinden erişim sağladı.
ETİKETLER : 1039
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN