Bilişim Dünyası 18 MART 2013 / 08:09

İzmir’den yükselen güneş

Türk yazılım sektörünün güçlü şirketlerinden Univera, açmaya hazırlandığı kendi binası ve 12. Mobil Teknolojiler Günü gibi etkinliklerle 2013’te de başarılı işlere imza atmaya hazırlanıyor.

Türk yazılım sektörüne çok değerli kazanımlar sağlayan Univera, 2013 yılında da önemli projeler gerçekleştiriyor. Univera’nın yıl sonuna doğru açılması planlanan kendi binası, yeni projeleri ve İstanbul’da gerçekleşecek 12. Mobil Teknolojiler Günü gibi başlıkları Univera Genel Müdürü Cüneyt Ersin ile konuştuk.
İçinde bulunduğumuz 2013 yılının çok ilginç geçeceğine değinen Cüneyt Ersin, “Öncelikle 2012 bizim için çok keyifli bir yıl oldu. Ürünlerimizin tamamen web tabanlı hale gelmesi için uzun bir uyum süreci geçirdik. Rakamsal olarak baktığımızda bizim 54 tane büyük ölçekli müşterimiz var. Bu şirketler de kendi alanlarında Türkiye ve dünyada lider pozisyonda yer alıyor. Biz tüm bu müşterilerimizi tek koda yönlendiriyoruz ki iki yeni müşterimizle bu rakam 56’ya yükselecek. İlk etapta 35-40 kadar müşterimizi yeni koda geçirmiştik. Kalanların büyük kısmını da 2012 yılında tamamen bu yeni kullanıcı dostu sisteme aldık. Şu anda altı ya da yedi şirketimiz kaldı geçiş yapmayan ki bunların da anlaşmaları yapılıyor kısa sürede geçiş tamamlanacak” dedi.
2012 yılındaki yüksek büyüme oranını artan ihracat talebine bağlayan Ersin, “Beklentilerimizin çok üzerinde bir ihracat talebiyle karşı karşıyayız ve aynı anda sekiz proje takibi yapıyoruz ve toplamda 30 ülkeyi kapsayan projeler bunlar. Afrika’dan Rusya ve çevre ülkelere kadar yayılmış durumdayız” şeklinde görüş belirtti.

Yeni binayla açılan yeni ufuklar
Kendi binalarını yaptırma gibi bir projeye de giriştiklerinin altını çizen Cüneyt Ersin, bu konuda ise şunları söyledi:
“Yeni binamızla birlikte birçok yeniliği de şirket olarak hayata geçireceğiz. Şu anda kendi içimizde üçe bölünmüş durumdayız. Bu binayla birlikte bir yerleşke havasına bürüneceğiz, sosyal olanaklarımız artacak ve çalışanlarımız motivasyonu da yükselecek. Tüm bu koşturmaların ve projelerin yanında ciromuzu da 12-13 puan artırmış durumdayız ki bu da bizim için çok önemli aslında. Ancak bizim için esas önemli olan düşen donanım satışlarımıza rağmen ciromuzu artırmamızdı. Bunu da yüzde 40’lar seviyesinde artan hizmet ve yazılım gelirlerimize bağlamak gayet mümkün. Sonuç olarak temel hedefimiz pergeli İstanbul’un merkezine koyarak Rusya ve Kazakistan’a kadar 35 ülkeyi kapsayacak bir bölge oluşturarak çalışmalarımızı yaymak istiyoruz.”

Univera Mobil Teknolojiler Günü 12 yaşında

Geçtiğimiz yıl 20. yaşını kutlayan Univera, 11 Nisan 2013’de İstanbul Marriott Asia Hotel’de geleneksel Mobil Teknolojiler gününün 12.’sini gerçekleştirecek. Ana Sponsorluğunu Intermec’in üstlendiği ve Turkcell’in desteklediği etkinlikte bu yıl da gıda, sağlık, kozmetik, sanayi, sağlık, kimya, FMCG alanında lider şirketlerin üst düzey yöneticileri sunumları ile etkinliğe destek verecekler. Geçen yıllarda Doğuş Çay, Opet, Philips, Kühne, Can Bebe&Ontex, Panda, Nestle, Efes Pilsen Vodafone gibi kendi sektörlerinde birer marka ve lider olan şirketlerin katılımı ile gerçekleşen Mobil Teknolojiler Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da eş zamanlı olarak 3 ayrı salonda düzenlenecek. Organizasyonda mobil satış dağıtım sistemleri, mobil iş-saha uygulamaları ve depo yönetim ve izleme sistemlerindeki son gelişmelerin paylaşımlarıyla sektörde Mobil Teknolojiler Günü ses getirecek.
ETİKETLER : Sayı:913

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics