Bilişim Dünyası 02 TEMMUZ 2012 / 11:18

İzmir’e yeni çağrı merkezi

Yılsonuna kadar 400 kişiye istihdam sağlaması beklenen çağrı merkezi Callart, İzmir’de açıldı. İlk aşamada TTNET’in müşterilerine hizmet verecek olan Callart çağrı merkezi, TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AKP Milletvekilleri Erdal Kalkan, Rıfat Sait ve İlknur Denizli, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’in katıldığı bir törenle 18 Haziran’da  hizmete açıldı. Callart, yılda 45 milyon dakika ve 18 milyon çağrı hedefiyle sektöre dinamizm, yenilik ve müşteri odaklı yaklaşım getirmeyi amaçlıyor. Callart,2013 yılı sonuna kadar da bin  masa sayısına ulaşmayı hedefliyor. Yüzde 78 kadın, yüzde 22 erkek istihdamı olan yeni merkezdeki çalışanların yüzde 49’u üniversite, yüzde 51’i lise mezunu. Merkezde görevli personelin yaş ortalaması ise 25.
Açılış töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “İzmir’e böylesi modern, Avrupa standartlarında bir çağrı merkezi kazandırılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Özellikle Anadolu’daki çağrı merkezlerinin sayısının artması, o illerdeki işsizlik oranının da hızla düşmesi anlamına gelecek. Bakanlık olarak biz de bugün olduğu gibi bu tip girişimlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer de Türkiye’de çağrı merkezi sektörünün 1.5 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaştığını ve büyüme potansiyelinin yüksek olduğunu vurgulayarak,”Çağrı merkezlerinin kapasiteleri, ülkelerin gelişmelerinin göstergelerinden biri haline geldi. Türkiye’de son bir yılda çağrı merkezleri sektörü yüzde 22 oranında büyüdü. Halen 50 bin kişi civarında olan sektördeki istihdamın 2015 yılında 85 bin kişiye ulaşacağı öngörülüyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:878
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN