Bilişim Dünyası 12 EYLÜL 2013 / 13:43

İzmir'de fibere ilgi sürüyorFiber internete Superonline'da en çok rağbet İzmir'den. 2008 yılından bu yana 1,8 milyar TL  altyapı yatırımlarıyla  Türkiye genelinde 32 bin kilometreye ulaşan ve 75 ile değen bir fiber optik ağ oluşturduklarını söyleyen Turkcell Superonline Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, 'İzmirliler fiber internete diğer illerin çok daha üzerinde ilgi gösterdi ve fiber abone sayımız 80 bin oldu . İzmir ve çevresine 1.530 kilometrelik fiber optik ağ. 1024 kurumsal müşterimiz var 'dedi

1 GB'lık video 8 saniyede indiriliyor

3,1 Mbps hız ile 1 GB büyüklüğünde videoyu indirme süresi yaklaşık 45 dakika iken, bizim sunduğumuz 25 Mbps ile bu süre 6 dakikaya, 1000 Mbps ile ise sadece 8 saniyeye iniyor. Turkcell Superonline’ın yatırımları sayesinde belediyeler herhangi bir altyapı harcaması yapmadan dijital dönüşümü gerçekleştirebiliyor.

Donanım ve hizmet ihtiyaçlarını karşılıyoruz

Şirketlere sabit telefon, bilişim teknolojileri ve bulut servislerini içeren çözümlerini, Turkcell’in mobil çözümleriyle birleştirerek sunduklarını belirten. Özata, “Örneğin Turkcell Akıllı Bulut platformu ve 3 ilde toplam 7 bin metrekare alana yayılan 7 veri merkezimizle birlikte İzmir’deki işletmeler de herhangi bir ön yatırım yapmadan yazılım, donanım ve hizmet ihtiyaçlarını karşılayabiliyor” dedi.