Bilişim Dünyası 06 NİSAN 2015 / 09:24

Juniper iş ortaklarıyla bir araya geldi

Geçtiğimiz hafta Eskişehir’de iş ortakları ile bir araya gelen Juniper, yeni ürün ve çözümleri ile satışlarını artırmayı hedefliyor.

Juniper’in Türkiye distribütörlerinden Prolink ile birlikte düzenlediği kanal etkinliğinde yeni ürün ve çözümlerle yenilenen iş ortağı programı tanıtıldı.

Etkinlikte konuşan Juniper MEA Bölge Direktörü Mario Georgiou, Türkiye’de kurumsal pazarda her geçen gün büyüdüklerini vurguladı ve Juniper açısından önem taşıyan konuları şöyle sıraladı: “Bulut günümüzün en önemli konularından birisi haline geldi. Birçok şirket çözümlerini buluta taşıyor. İkinci konu ise mobil. Önümüzdeki yıllarda mobil cihazların sayısı daha artacak. Milyarlarca cihaz birbirine bağlanacak. Dolayısıyla ağlar üzerinden aktarılan veri miktarları daha artacak. Üçüncü konu ise güvenlik.  Güvenlik hem bireysel hem de şirketler açısından çok önemli. Ağlara yapılan saldırıların sayısı artarken kapsamı genişliyor. Artık bu saldırılar bir iş. Bu saldırıları yapanlar bu işten para kazanıyor. Diğer bir önemli konu ise video. Trafiğin neredeyse yarısını video oluşturuyor. Trafiğin artmasıyla öçeklenebilirlik ön plana çıkıyor. Günümüzdeki önemli eğilimlerden birisi de büyük veri. Birçok büyük veri uygulaması geliştiriliyor ama bunların yüzde 25’i başarısız oluyor. Bunun en büyük nedeni ağ altyapısının yetersiz olması.”

Artık kurumsal uygulamalar dahil birçok şeyin hizmet olarak sunulabildiğini söyleyen Georgiou sözlerine şöyle devam etti: “Bu ağ trafiğinin daha artmasıyla sonuçlanıyor.   Artan bu ihtiyaca cevap verilebilmesi için ağların akıllı olması yani ağ üzerinde olup bitenin en ince ayrıntısına kadar bilinmesi gerekiyor.”

Georgiou iş ortakları ile ilgili olarak şunları söyledi: “İş ortakları bizim için çok önemli. Bu yıl iş ortağı programımızı yeniledik, 1Temmuz’dan itibaren devreye girecek olan yeni programımız çok daha sade ve anlaşılabilir. Ayrıca geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz yönlendiriciler, anahtarlar, güvenlik cihazları ve diğer ürünlerle sektörde büyük bir başarıya imza atacağımızı düşünüyoruz. “

Etkinlikte yeni anahtarlama, yönlendirme, veri merkezleri, bulut, yazılım tanımlı ağlar ile ilgili çeşitli bilgiler verilirken geçtiğimiz yıl başarılı olan iş ortakları da ödüllendirildi. Juniper Networks’ün ürün ve çözümlerinin dağıtıcılığını Türkiye’de Neteks ve Prolink yürütüyor.

Toplantıda görüşme fırsatı bulduğumuz  Juniper Kanal Müdürü Duygu Çağlar, “Juniper İş Ortakları Toplantısını 6 ayda bir gerçekleştiriyoruz. Bu toplantıyı özellikle daha fazla kişiye ulaşabilmek için Ankara ve İstanbul’un ortasında yer alan Eskişehir’de yapmayı tercih ettik. Bu toplantıya her zamankinden daha fazla bir talep oldu. Bu da Juniper’in Türkiye’de sağlam adımlarla ilerlediğinin bir göstergesi. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yaklaşık 200 iş ortağımız bu etkinliğe katılım gösterdi. Yönlendirici, anahtar ve güvenlik ürün ailelerinin yanısıra veri merkezi ile ilgili başarı hikayelerimizi de paylaştık.  Ayrıca 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak yeni kanal programımızın duyurusunu da burada yaptık ve kanal stratejilerimizi aktardık. Mart ayında ABD’de lansmanı yapılan QFX10000, PTX Router ve yeni güvenlik duvarımız SRX 5000 serisinden de bahsettik. Bu üç yeni ürünümüzü iş ortaklarımıza Juniper Innovation Showcase linklerinden takip etmelerini öneriyoruz. Bu toplantının başarılı geçmesindeki desteklerinden dolayı distribütörümüz Prolink’e teşekkür ediyoruz “dedi.

Prolink İş Birimi Yöneticisi Burcu Akpınar ise “Juniper Networks ve Prolink bünyesinde iş ortaklarımızla bu yıl Eskişehir’de bir araya geldik. İki gün süren bu zirvede Juniper Networks tarafındaki son yenilikleri paylaşmanın yanısıra dönemi değerlendirme fırsatı da bulduk. Güçlü kanal ağını daha verimli hale getiren ve çözüm odaklılığı hedefleyen bu etkinlikte, iş ortaklarımızla sektörü daha iyi analiz etme fırsatı bulduk. Bilgi güvenliği ve sürekliliğinin odak noktası olduğu günümüzde iş ortaklarımızla birlikte sektörün ihtiyaçları doğrultusunda başarılı projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics