Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2012 / 01:02

Kâr hedefleyen işletmeler için Netsis 7.0

Netsis, büyük çoğunluğu mühendis 200’e yakın çalışanının yanı sıra Ege, Celal Bayar, Orta Doğu Teknik Üniversitelerinin işbirliğinde geliştirilen ve 2012 yılında 3,5 milyon dolar bütçe ayırdığı Ar-Ge çalışmalarının ürünü Netsis 7.0 ile Ortadoğu - Doğu Avrupa ülkelerinde bölge liderliğini hedefliyor.
Sanayiden hizmete, perakendeden dağıtıma uzanan çeşitli sektörlerde uçtan uca çözüm sunan Netsis 7.0, 21 Ocak 2013’te kullanıma sunulacak. Netsis 7.0’ın Ar-Ge sürecinde iş dünyasının sürekli değişen teknoloji ihtiyaçları ve farklı sektörlerde rekabet eden Netsis müşterilerinden gelen binlerce istek değerlendirildi, 1.500 isteğe yer verildi.
Yeter ki hayal et, sonra gerçekleştir sloganıyla hareket ettiklerini belirten Netsis Başkan Yardımcısı Sadun Anık, “Gelişen teknolojilerin sınırsız çözümleri sayesinde, pazarda kazanmak için oynayan büyük ya da küçük işletmelerin ürün veya hizmet kalitesindeki fark hızla azalırken, müşteri beklentilerini daha çabuk tespit edip karşılayabilen işletmelerin performansları dikkat çekiyor. Böylelikle iş dünyasında rekabet üstünlüğü, en küçük detaylardan büyük farklar yaratanların lehine gelişiyor. Sanayiden hizmete, perakendeden dağıtıma uzanan çeşitli sektörlerde uçtan uca çözüm sunan bir şirket olarak yeni ürünümüzü 21 Ocak 2013’te kullanıma sunacağız” dedi.

Müşteriler ve tedarikçilerle duvarlar kalkıyor
Yeni sürümle şirketlerin en temel üç bileşeni olan çalışanlar, müşteriler ve tedarikçiler arasındaki uzaklıkları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini kaydeden Anık, “Netsis 7.0, tüm bu tarafların tek bir sistem üzerinde ortak bir hedef doğrultusunda uyumla çalışmalarını sağlıyor. Şirketlerde ayrı ayrı kullanılan ERP, CRM, insan kaynakları yönetimi ve B2B e-ticaret uygulamalarını tamamen bütünleşik hale getiren çözüm, böylelikle bu süreçlerin bütünleşmesi için fazladan çaba gösterilmesine gerek bırakmıyor” şeklinde görüş verdi.
Netsis 7.0’ın CRM, İK, B2B uygulamalarının ERP ile birlikte kullanımını mümkün kıldığının altını çizen Sadun Anık, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Çözümü daha da kullanıcı dostu hale getirmek için “Merkezi Kimlik Denetimi” ve “İş Akış Onay Sistemi” geliştirildi. Buna göre herhangi bir uygulamada bir kez tanımlanan kullanıcı, yeniden şifre girmesine gerek kalmaksızın uygulamalar arasında geçiş yapabiliyor. Böylelikle yöneticilerin de sipariş, sevkıyat, üretim gibi farklı süreçlere ilişkin onaylarını farklı ara yüzlere giriş yapmadan verebilmeleri mümkün kılınıyor. Netsis 7.0, malzeme planlama, çizelgeleme, makine bakım, maliyet muhasebesi, iş emri, sipariş ve şube bazlı geliştirmeler gibi yüksek deneyim gerektiren yeni özellikleri ve geliştirmeleri de beraberinde getirdi.”

Bilgi işlem ekipleri kolaylıkla özelleştirebilecek

Kullanıcıların yanı sıra bilgi işlem ekiplerine de yenilikler getiren Netsis 7.0, web tabanlı özelleştirme ve kişiselleştirmelere olanak tanıyor. Çözüm üzerinde geliştirme yapmak isteyen kullanıcılar, mevcut  Netopenx  iş fonksiyonları dışında web teknolojilerinde yazılan gerekli iş fonksiyonlarından da yararlanabiliyor. Bu sayede örneğin şirketin kendisi tarafından geliştirilmiş mobil bir uygulamadan müşteri bilgilerini çekerek CRM sistemine yeni müşteri kaydı olarak aktarmak da otomatize edilebiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics