Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2014 / 10:40

Kârlılık; mobil ve eğlenceyle arttı

LG Electronics ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 319 daha fazla net kâr elde ettiğini açıkladı. LG Ev Eğlencesi Bölümü’nde artan kârlılığına bağlı olarak 2014’ün ilk çeyrek net karı 86.62 milyon dolara yükselirken faaliyet karı da 471.47 milyon dolar olarak bir önceki çeyrekle karşılaştırıldığında gözle görülür bir artış gösterdi. 2013’ün aynı dönemi ile karşılaştırıldığında, denetlenmemiş ilk çeyrek konsolide gelir yüzde 1.2 artışla 13.35 milyar dolar olarak gerçekleşti.

LG Ev Eğlencesi Bölümü, 2013’ün aynı dönemine oranla ilk çeyrekteki gelirini yüzde 3 oranındaki artışla 4.63 milyar dolar olarak gerçekleştirdi. Geniş ekranlı TV’ler ve uygun ödeme koşullarına bağlı olarak yüksek satış oranı ile 224.79 milyon dolarlık faaliyet kârı elde etti. LG yeni Ultra HD TV ve OLED TV ürün gamı ve farklı ekran seçenekleriyle gelirini ikinci çeyrekte daha da artırmayı hedefliyor.

Mobil ön plana çıkıyor

LG Mobil İletişim Bölümü ise geçen yıla oranla yüzde 19 oranında artış göstererek, dağıtımı yapılan tüm telefonların yüzde 75’ini kapsayan bir oranla, 12.3 milyon adet akıllı telefon dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtımı yapılan 5 milyon adet LTE akıllı telefon ile bugüne kadar bir çeyrekte yıllık olarak yüzde 79 oranında yükseliş gösteren LG, geçen yılın ilk çeyreğine oranla yüzde 41, 2013’e göre yüzde 27 oranla daha fazla dağıtım gerçekleştirdi. 3.19 milyon dolar ile yüzde 6 oranında yükseliş gösteren yıllık gelir, G Pro 2’nin tanıtımına bağlı olarak ve daha etkin pazarlama faaliyetleri ile çeyrek bazda da artış gösterdi. LG, yeni amiral gemisi G3 ve L III serisi ile ikinci çeyrekte daha da yüksek gelir elde etmeyi hedefliyor.

Beyaz eşyada hedefler büyük

LG Beyaz Eşya Bölümü, Kore’de yüksek satış olmasına rağmen ancak Kuzey Amerika’daki rekabet ve olumsuz döviz kurları nedeniyle 2.54 milyar dolarlık gelirle bir önceki yıla oranla düşüş gösterdi. Birinci çeyrekte, 102.15 milyon dolarlık faaliyet karı ile sonuçlanan gelişmiş maliyet yapısı ve yüzde 4 oranında bir kar marjına sahip olan LG, yeni çamaşır makinesi ve buzdolabı modelleri ile gelirini artırmayı hedefliyor.

LG Klima ve Enerji Çözümleri Bölümü, deniz aşırı ülkelerde ticari tip klimaların yüksek satış oranları ile ilk çeyrekte 1.14 milyar dolarlık gelir ve 84 milyon dolarlık faaliyet karı ile bir önceki yılın ilk çeyrek sonuçlarına oranla yaklaşık yüzde 10 oranında bir artış gösterdi. LG’nin ticari tip klima ve yeni ürünler için yüksek karlı satış beklentisi bulunuyor.

 

 

 
ETİKETLER : LG Electronics

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN