Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2012 / 13:25

Kablosuz bağlantıda hız için işbirliği

Sub10 Systems’ın, daha fazla bant genişliğinin güvenli ve kesintisiz şekilde kullanımına yönelik olarak geliştirdiği ‘Kablosuz Ethernet Mikrodalga’ çözümleri olan Liberator ve Dominator Türkiye pazarında yerini aldı. Artan veri miktarı ile bunların taşınıp aktarılmasında yaşanan sıkıntılar bant genişliği ihtiyacını da artırırken, Sub10 Systems, ‘Kablosuz Köprü Bağlantısı’ projeleriyle öne çıkan Novatel Haberleşme’yle yetkili dağıtıcılık anlaşması imzaladı. Böylece Sub10 Systems’ın Kablosuz Ethernet Mikrodalga çözümleri, Novatel aracılığıyla Türkiye’de kullanıcılara ulaşacak.
Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Novatel Genel Müdürü Cem Ankara, Sub10 Systems Ethernet Mikrodalga çözümlerini Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcı olarak pazara sunacaklarını belirtti. Sub10 Systems’in kablosuz genişbant çözümleri olan Liberator ve Dominator’ın kesintisiz bağlantı, güvenilir bir ağ ile gerçek zamanlı bilgi ve kullanıcılara her yerden bağlanma imkanı verdiğini söyleyen Ankara, şöyle devam etti:
“Fiber kablo döşemek pahalı olduğu için kablosuz uygulamalar daha iyi. Kablosuz çözümlerin hızı da daha yüksek. Veri hızı ve taşınan veri miktarı arttığı için özellikle operatörler gibi yüksek bağlantı hızına ihtiyaç duyan kesimlerce tercih ediliyor. Çözümler uygun bütçelerle gerekli verimin alınmasına, ihtiyaçlar arttıkça kapasitenin artırılmasına fırsat sağlıyor. Bu ‘ihtiyaca göre geliştirilebilen’ sistem demek. Buna ek olarak, Wi-Fi’dan ses ve video paylaşımına kadar, yüksek hızda veri aktarımını da sağlıyor sistemler. Hedefimiz; bu çözümleri kamu ve özel sektöre tanıtmak.”
Sub10 Systems Bölge Müdürü Tomas Bergmann da, Liberator ve Dominator çözümlerini Türkiye pazarına sunacaklarını belirtirken, çözümlerinin sağlam yapısı ve güvenilirlikleriyle ayrı bir yere sahip olduğunu belirtti.
Düşük güç kullanımı, kompakt yapısı, sınıfının en iyisi dalga bandı verimliliğiyle güçlü frekans kullanımı sağlayan ürünlerinin, uyumluluk sorunu da olmadığını belirten Bergmann, bunların basit kurulumuyla da fark yarattığına dikkat çekti. “Liberator ve Dominator’un uygulama alanları arasında; mobil telefon baz istasyonlarıyla POP bağlantıların sağlanması, felaket kurtarma, geçici bağlantılar ve yerel ağ bağlantılarının genişletilmesi var” diyen Bergmann, çözümlerine yönelik taleple Türkiye pazarında hedefledikleri noktaya hızla geleceklerine inandıklarını vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:868

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics