Bilişim Dünyası 29 ARALIK 2014 / 10:37

Kadın girişimcilere kapsamlı destek

'Teknoloji Uzmanları' yetiştirmek amacıyla İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) liderlik ettiği Teknoloji Melekleri Projesi; 16 Aralık’ta İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar ve TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner Kal'ın katıldığı bir tanıtım toplantısıyla başladı.

İTO ve TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın destekleriyle gerçekleştirilen projede, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR ve 8 telekomünikasyon şirketi de iştirakçi olarak yer alıyor.

KOSGEB desteğine başvuru fırsatı

Proje ile 18-25 yaş arasında, ilk etapta en az lise mezunu 90 genç kadının, ‘Teknoloji Uzmanı' olarak başladıkları kariyer yolculuklarına 'girişimci' olarak devam etmeleri hedefleniyor. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar, City & Guilds tarafından akredite edilecek uluslararası geçerliliğe sahip ‘Teknoloji Uzmanı’ sertifikasına sahip olacak. Girişimci adaylarının KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almaları sağlanacağı gibi, katılımcılar KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı da edinecek.
Proje sonunda düzenlenecek olan ‘Proje Pazarı’ etkinliği ile kadın girişimciler, projelerini akademisyenlere ve melek yatırımcılara sunma imkanı da bulacaklar.

 
ETİKETLER : 1002
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN