Bilişim Dünyası 02 EKİM 2013 / 13:40

Kadokawa'nın birincisi ESET oldu

Kadokawa araştırma şirketinin Japonya’da tüketicilerin en memnun olduğu güvenlik yazılımı anketinin sonucunda ESET birinci oldu.

Japonya’da Kadokawa ASCII General Research Institute yaptığı tüketici memnuniyeti anketi 2013 yılı Ağustos ayının sonunda yapıldı. Shukan ASCII Weekly, Mac People, dergilerinin okuyucuları da dahil olduğu Kadokawa ASCII araştırma izleme grubunun katıldığı ankette katılımcılar ürünlerin özelliklerini ve  genel izlenimlerini değerlendirdi.

ESET Global Satış ve Pazarlama Yöneticisi Ignacio Sbampato  Japon kullanıcılara teşekkür ederek, teknolojik kalite, hizmet ve internet güvenliği çözümlerinde yüksek standartlara sahip oldukları bilinen ESET’in Japonya’daki müşteri tabanı her geçen yıl büyüdüğünü ifade etti.

diyen ESET APAC (Asya-Pasifik Bölgesi) Pazarlama Direktörü Parvinder Walia, "ESET’in bu ankette AV çözümleri arasında cihazın sistemi üzerinde düşük etkiye, hızlı ve yüksek algılama düzeylerine değer veren kullanıcıların tercih ettiği marka olarak öne çıktı" açıklamasını yaptı.

ESET, 12‘i kategorinin 11’inde lider oldu

ESET, teknolojiyi en hızlı adapte eden ülke olarak değerlendirilen Japonya’da yine en çok beğenilen antivirüs yazılım markası oldu. ESET, hem ücretli antivirüs kategorisinde 88.4 puan ile en yakın rakibinden 10 puan, hem de ücretsiz kategorinin ilk sırasında yer alan rakibinin de 10 puan önünde yer aldı. ESET güvenlik çözümleri, aralarında "Yüklü Yazılımın Tepki Hızı", "Güvenlik Performansı" ve "Destek" kategorilerinin de bulunduğu çok sayıda kategoride ücretli AV ürünleri arasında en iyi ürün seçildi.

 

 

Güvenlik yazılımlarının satın alma sonrası memnuniyet derecesi 

1 ESET (Japonya’daki ortak şirket Canon IT Solutions) ESET serisi 88,4 puan

2 Kaspersky Kaspersky serisi 75,0 puan

3 Symantec Norton serisi 73,4 puan

4 Trend Micro Virus Buster serisi 68,5 puan

5 SourceNext Virus/Super Security ZERO serisi 64,9 puan

6 McAfee McAfee serisi 64,6 puan

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics