Bilişim Dünyası 06 NİSAN 2016 / 11:43

Kamu Bilişim Zirvesi 2016’da BT gündemi ele alınacak

BT’nin en yoğun etkilediği kesimlerden biri kamu kurumları ve kamuda BT kullanımının yoğunluk kazanması, sunulan kamu hizmetlerinin çeşitlenmesini ve kalitesinin de artmasını sağlıyor. Bu yönüyle, kamu kurumlarının bu yönde çalışmaları, Türkiye’de bilgi toplumuna geçişte belirleyici bir role sahip. 
Bu paralelde Kamu Bilişimcileri Derneği; kamu bilişim çalışanlarının bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlamak, kamuda BT kullanımını arttırarak kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda yeni teknolojiler ve uygulamalar hakkında ortak akıl oluşturularak proaktif davranışlar geliştirmek odaklı çalışmalar yürütüyor.  Bu hedefler ışığında her yıl “Kamu Bilişim Zirvesi” (KBZ’16) etkinliğini düzenleyen Kamu Bilişimcileri Derneği;  15-17 Nisan 2016’da düzenleyeceği zirve ile  kamuda BT profesyonellerini bir araya getirecek, bu yıl da uzman isimler arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayacak. Kamu bilişim yöneticileri, uzmanları ve sektör temsilcilerinin katılımı ile ele alınacak temel konu başlıkları ise 4.5 G Teknolojisi ve Dijital Dönüşüm, Kamuda Siber Güvenlik, Kamu Bulutu ve Veri Merkezi, Kamuda E-Dönüşüm ve Kamu Bilişimcileri Çalıştayı olarak sıralanıyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN