Bilişim Dünyası 27 ARALIK 2009 / 14:00

Kamu projeleri yolda

Küresel olarak on civarında oyuncunun boy gösterdiği kurumsal ağ pazarında ülkemizde ise beş civarında şirket faaliyette bulunuyor. Bu şirketlerden Enterasys Networks de gerek faaliyet gösterdiği alan gerekse gerçekleştirdiği projelerle pazarda farklılık yaratıyor. Beş yıl önce pazarda konuşulan kavramların yerini yeni ürünlerin almaya başladığını belirten Enterasys Networks Bölge Direktörü Tarkan Süalp, “Günümüzde artık veri IP üzerinden koşuyor. Bu gelişen teknolojiler ışığında da beş yıl sonra da farklı konulardan bahsedeceğiz. Ancak teknoloji dünyasının bundan beş yıl sonra daha kablosuz ve mobil, daha bütünleşik cihazlardan oluşacağını söylemek mümkün. Bu cihazların sağlıklı çalışabilmesi için de sağlıklı altyapılara her zaman ihtiyaç olacaktır” şeklinde konuştu.
Yeni ürünler satışta
Kasım ayında pazara sunulan ve büyük ölçekli 4-5 şirkete satışı yapılan S-Series ürünlerinin pazarda yer alan diğer alternatiflere göre yüzde 90’a varan enerji tasarrufu sağladığının altını çizen Süalp, “S-Series, hem soğutma hem de toplam enerji giderini aşağı çekmektedir. Küresel krizin etkilerini üzerinden atmaya çalışan şirketler giderek daha doğru yatırımlar yapmak zorunda kalıyor. Güvenli ve hızlı bir ağ artık her boyuttaki şirketin olmazsa olmazı niteliğinde. Küçük ölçekli şirketler için sorunsuz bir çözüm en öncelikli tercih olurken, büyük ölçekli şirketler için ise enerji ve soğutma maliyetleri gibi sorunların aşılması gerekiyor. S-Series Switch ürün ailemiz bu ihtiyaçları karşılıyor ve şirketlerin teknolojik altyapılarını oluşturuyor” dedi.

kamu_projeleriKriz yılında yüzde 50 büyüme

Enterasys Networks olarak 2009’da yüzde 50 civarında biri büyümeye imza attıklarının altını çizen Tarkan Süalp, “2009 Türkiye operasyonu için çok başarılı bir yıl olarak geçti. Bize verilen hedeflerin üzerine çıkarak kurumsal tarafta Türkiye Pazar ikinciliğine yükseldik. Özellikle kamu ve özel sektörde önemli projelere imza attık. Özellikle Sabiha Gökçen Havaalanı projesi en büyük projelerimizden bir tanesiydi. Onun dışında değişik il ve ilçelerde devam eden Mobese projelerimiz oldu. Bursa’da Mobese projesine başladık. Ankara operasyonumuzu genişlettik. Ankara’da hem satış hem de teknik hizmet verebilecek bir yapıya sahibiz. Dolayısıyla çok iyi bir yıl oldu bizim için. 14. yılımıza gireceğimiz 2010’unun da bizim için iyi bir yıl olması ve hedefimiz olan yüzde 20 büyümeyi gerçekleştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde görüş belirtti.
ETİKETLER : Sayı:751

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics