Bilişim Dünyası 02 EKİM 2013 / 16:01

Kamu Türk Telekom'dan sorulur

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanlığı tarafından organize edilen "Kurumsal Müşteri Günleri" Kahramanmaraş'ta gerçekleştirildi. Türk Telekom Kahramanmaraş İl Müdürü Ahmet Gül, başta e-devlet projeleri olmak üzere hayatı kolaylaştıran pek çok projenin iletişim altyapısını Türk Telekom'un sağladığını söyledi. 

3D stratejisi ile büyüyen Türk Telekom'un değer odaklı müşteri hizmetlerinin dijital yaşam dönüşümü, dünyaya açılım ve bölgesel büyüme hedefleri ile ilerlediğini belirtti. Türkiye'nin 81 ilinde KOBİ'lere, esnafa, sanayiciye, ses, internet, data ve geniş bant, mobil ve yönetilebilir servislerle hayatı kolaylaştıran teknolojilerle iletişim alanında hız ve verim katma hedefinin Türk Telekom'un öncelikleri arasında yer alıyor .140'ı aşkın OSB yönetimi ile işbirliği anlaşması olan Türk Telekom, bu kapsamda ticari alanlarda ve organize sanayi bölgelerinde teknoloji işbirliklerini geliştirmeye devam ediyor.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Telekom, gelişmiş teknolojisiyle Türkiye'deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının bilgi ve iletişim alanındaki ihtiyaçlarını belirleyerek, grup şirketleri ile birlikte uçtan uca çözümler sunmaya ve müşterilerine değer yaratmaya devam edecek." dedi.
 Her alanda  kamunun yanında

Gül, "Belediyeler ve iştirak şirketlerinin tüm iletişim ihtiyaçları büyük oranda Türk Telekom tarafından sağlanıyor. Ulaşım sektöründe ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ait tüm radar ve havaalanlarının, Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD ve Kara Ulaştırması Birimi'nin, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün iletişim altyapıları Türk Telekom tarafından destekleniyor" ifadelerini kullandı.

Ziraat Bankası'nın bin 500'den fazla şubesine fiber altyapı tesis edilerek, ülke genelindeki tüm şubelerini VPN altyapısı ile birbirine bağlayan Türk Telekom her çalışma alanında kamunun yanında. "Borsa İstanbul' a veri merkezi hizmeti verdi, güvenlik sektöründe ise Jandarma Genel Komutanlığı'nın binden fazla birimini VPN altyapısı ile tek çatı altında toplaklarını ifade etti. Türk Telekom Kamu Müşteri Yöneticisi Hulusi Tok "Emniyet Genel Müdürlüğü ile yürüttüğümüz Metropol Projesi ile kurumun 160 biriminde, noktadan noktaya metro ethernet erişim olanağı sağlıyor. Adalet Bakanlığı'nın SEGBİS Projesi ile Türk Telekom, TTVPN erişimiyle artık duruşmaların video kayıtlarının tutulabilmesine, ifadelerin video konferans ortamı ile uzaktan da alınabilmesine olanak tanıyor." dedi.

Sağlık sektöründe de kurumların ihtiyacına yönelik çözümler sunduklarını, hastanelerin yüksek hızlı internet erişimlerini gerçekleştirdiklerini ve Sağlık Bakanlığı'na ait donanımları Türk Telekom veri merkezlerinde barındırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı 37 bin okulu internete bağlayan Türk Telekom, Fatih Projesi'nin ilk fazında 2 bin 236 okulun intranet bağlantısının kurulumlarını da sürdürüyor.

 

 
ETİKETLER : Türk Telekom